Aprīlī ievērojami pieauga skujkoku zāģmateriālu cenas ASV

22.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

ASV zāģmateriālu tirgū vērojamas pozitīvas pārmaiņas, jo saplākšņa un skujkoku koksnes cenas aprīlī uzrāda stabilizācijas un atveseļošanās pazīmes. Saplākšņa cenas, kas iepriekš bija piedzīvojušas būtisku kritumu, uzrādīja noturību, no marta līdz 2023. gada aprīlim samazinoties par 0,2%. Šis nelielais kritums var liecināt, ka ir sasniegts potenciālais cenu minimums.

Cita nozīmīga preču grupa – skujkoku zāģmateriāli – no marta līdz 2023. gada aprīlim piedzīvoja cerīgu cenu kāpumu par 6,2%. Šis kāpums norāda uz potenciālu pagrieziena punktu pēc iepriekšējos mēnešos piedzīvotā būtiskā krituma. Būvniecības sezonas sākums apstiprina iespēju, ka zāģmateriālu tirgus cenas stabilizēsies un atveseļosies. Paredzams, ka, uzlabojoties laikapstākļiem un palielinoties būvniecības aktivitātēm, palielināsies pieprasījums pēc zāģmateriāliem.

ASV Darba statistikas biroja (U.S. Bureau of Labor Statistics) publicētajā ziņojumā norādīts, ka galapatēriņa ražotāju cenu indekss (PPI) aprīlī nedaudz pieauga (par 0,2%) pēc 0,4% krituma martā un bez izmaiņām februārī. Šie sezonāli izlīdzinātie dati liecina par nelielu cenu tendenču atjaunošanos.

Pozitīvā cenu pārmaiņa no marta līdz 2023. gada aprīlim saskan ar plašāku tendenci – mērenu galapatēriņa ražotāju cenu indeksa (PPI) pieaugumu, kas aprīlī palielinājās par 0,2% pēc 0,4% krituma martā.

Pēdējo 12 mēnešu laikā nekoriģētais galīgā pieprasījuma PPI pieauga par 2,3%, liecinot par pakāpenisku, bet stabilu kopējo cenu kāpuma trajektoriju.

Galapatēriņa PPI pieaugumu aprīlī galvenokārt noteica galapatēriņa pakalpojumu cenu kāpums par 0,3%, kas veidoja 80% no kopējā kāpuma. Savukārt preču indekss bija mērenāks – 0,2%.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*