Aktualitātes mežrūpniecībā – Eiropā un citur pasaulē. I daļa

22.08.2023 |  Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija

1. Eiropas kokmateriālu eksports līdz šim ir bijis 2023. gada veiksmes stāsts

Eiropas skujkoku zāģmateriālu eksporta apjoms uz ASV līdz 2023. gada aprīlim ir līdz šim nepieredzēti liels.

2. Eiropas sankcijas skārušas Krievijas ziemeļrietumu kokrūpniecības uzņēmumus

Salīdzinot ar 2022. gadu, Krievijas ziemeļrietumos kokrūpniecības uzņēmumu iegūtās (nocirstās) un pārstrādātās koksnes apjoms šogad ir samazinājies par 25-30%.

3. Lielā pieprasījuma dēļ Somijā strauji aug kokmateriālu cenas

Jūnijā Somijā kokmateriālu pārdošanā uz celma bija vērojams ievērojams cenu kāpums. Vidējā cena, ko maksāja par egles apaļkokiem, bija 77,8 €/, par priedes apaļkokiem 73,7 €/. Reālās cenas, salīdzinot ar maiju, nedaudz samazinājās (par 2%), taču tās joprojām bija par 4-5% augstākas nekā vidēji 2022. gadā.

4. Eiropas Komisija nosaka jaunus ierobežojumus formaldehīda emisijām

Eiropas Komisija ir noteikusi jaunu pieļaujamo formaldehīda koncentrācijas robežu ““dzīves vides” gaisā”: 14. jūlijā publicētajā Regulā 2023/1464 noteiktas samazinātas iepriekšējās vērtības, nosakot šīs vielas emisijas robežu 0,062 mg/ , jo īpaši ņemot vērā koka izstrādājumus un mēbeles kā iespējamos formaldehīda “avotus”.

5. Eiropas mājokļu tirgus “atdziest” – koksnes cenas samazinās

Līdz 2025. gadam Eiropā mājokļu būvapjomi samazināsies. Vācijā sagaidāms samazinājums par 32%.

6. Igaunija: Divu kokzāģētavu slēgšana rada nenoteiktību kokrūpniecības nozarē

Ieilgušās diskusijas par mežu apsaimniekošanu rada nestabilitāti Igaunijas kokrūpniecības nozarē, kas negatīvi ietekmē uzņēmumus. Bergs Timber aptur kokzāģetavas darbu.

7. Piedāvājumam samazinoties, baļķu cenas Ķīnā pieaug

Apaļkoku pieprasījumam saglabājoties stabilam, baļķu cenas Ķīnā pieaug, pircējiem reaģējot uz piegādes apjomu samazināšanos.

8. Mežizstrādes ierobežojumi un pieprasījuma samazināšanās Latvijā izraisa baļķu cenu kritumu

Samazinoties būvniecības apjomiem, Baltijas jūras reģionā ievērojami samazinājies pieprasījums pēc būvmateriāliem. Tā rezultātā ir samazinājies pieprasījums pēc dažāda veida kokrūpniecības ražojumiem. Jūnijā Latvijas koksnes tirgū cenas visos tirgus segmentos turpināja kristies.

9. Uzņēmuma “Vida” izpilddirektors iecelts par “Canfor Europe” prezidentu

Monss Johansons (Måns Johansson) kopš 2019. gada ir uzņēmuma Vida izpilddirektors, pirms tam viņš ieņēma grupas pārdošanas vadītāja amatu, bet tagad kļūs par Canfor Europe prezidentu.

10. Tirgus apstākļu pasliktināšanās dēļ “Södra” uzrāda zemākus rezultātus

Zviedrijas grupa Södra 2023. gada otrajā ceturksnī uzrādīja sliktākus rezultātus. Pārskatā atspoguļota uzņēmuma galveno produktu tirgus apstākļu pasliktināšanās.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*