Aktuālais pētījumā “Lāču monitorings 2023-2025”

20.08.2023 |  LVMI “Silava”

LVMI “Silava” meža faunas un medniecības virziena pētnieki brūnā lāča monitoringu Latvijā veic kopš 2015. gada, ar katru monitoringa periodu pētījuma teritoriju un pētījumā izmantotās metodes paplašinot:

Pētījuma “Lāču monitorings 2023-2025” norises laikā teritorijās, kur iepriekšējos gados konstatēts vislielākais lāču populācijas blīvums – SIA “Rīgas meži” Katrīnas mežniecības mežos Viļķenes pagastā un a/s “Latvijas valsts meži” teritorijā Salacgrīvas pagastā, ir izvietotas gan slēpņu kameras, gan arī matu lamatas (tiks izvietotas septembrī–novembrī).

2023. gada lāču monitoringa periodā Teiču dabas rezervāts izvēlēts kā viena no prioritāri apsekojamām Natura 2000 teritorijām, kurā ir ievākti ģenētisko materiālu saturoši paraugi un veiktajās analīzēs ģenētiski identificēts indivīds.

Pirmajā mēnesī, kopš uzstādītas slēpņu kameras, pagaidām lāči novēroti tikai Viļķenes pagasta mežos, kas apliecina līdzšinējo informāciju par teritorijām ar lielāko lāču populācijas blīvumu valstī. Kameru datos viena mēneša laikā suga konstatēta trīs gadījumos, identificējot divus dažādus indivīdus.

Slēpņu kamerās novēroti arī citi lielie plēsēji – lūši un vilki, tomēr visbiežāk konstatēti pārnadži – stirnas, brieži un aļņi. Kopumā teritorijās izvietotajās slēpņu kamerās redzamas 11 zvēru un vairākas putnu sugas.

https://www.silava.lv/aktualitates/aktualais-petijuma-lacu-monitorings-2023-2025

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*