Aicinām atbalstīt Latvijas pirmā prezidenta - Jāņa Čakstes ābeļdārzu

10.09.2017 |  LMSP vadība

Pievienojoties Latvijas simtgades kustībai par zaļu Latviju, Latviešu biedrību savienība sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību šī gada 14.maijā iestādīja 12 ābeles Lavijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājās „Aučos”. Nu ir nepieciešams dārzu iekopt un Čakstes ābeļdārzā nepieciešams mulčēt jau 30 ābelītes.

Latvijas Mežu sertifikācijas padome aicina tās biedrus un sadarbības partnerus atbalstīt ābeļdārza uzturēšanu ziedojot abeļdārzam nepieciešamo. Lūdzu sazinieties ar mums, ja esat ieinteresēti palīdzēt!Jānis Kristaps Čakste (dzimis 1859. gada 14. septembrī, miris 1927. gada 14. martā) bija pirmais Latvijas Valsts prezidents, 1922. gada 14. novembrī Latvijas pirmā Saeima Čaksti ievēlēja ar 92 balsīm, sešiem deputātiem atturoties.

Prezidenta amatā Čakste izcēlās ar spēju stāvēt pāri partijām un saglabāt iespējamo objektivitāti. Čakste bija arī aktīvs savā akadēmiskajā darbībā. Viņš iesaistījās Latvijas Universitātes dibināšanā, kļūdams par LU starptautisko publisko tiesību docentu, bet 1919. gada 14. novembrī viņu iecēla par profesoru. Viņš piedalījās tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātes mācību programmu izstrādāšanā, kā arī mācībspēku atlasē. Universitātes piecu gadu jubilejas svētkos 1924. gada 28. septembrī viņam svinīgi piešķīra Dr.iur.honoris causa grādu. Kopš 1921. gada Čakste lasīja arī valsts tiesību lekcijas virsnieku kursos.

1925. gada 24. februārī Čaksti apbalvoja ar I šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*