Latvijas mežu
sertifikācijas
padome

Draugi no Latvijas palīdz Ukrainas aizstāvjiem

24.03.2023 |  LMSP
Marta trešajā nedēļā LMSP priekšēdētājs Māris Liopa un LMSP sertifikācijas eksperts Jānis Švirksts devās uz Ukrainu, nogādājot kārtējo atbalsta sūtījumu (kravu) ukraiņu kolēģiem. Par šo sižets vietējā televīzijā.
Jau no pirmajām dienām pēc Krievijas iebrukuma pasaule apvienojās, lai palīdzētu ukraiņiem. Pateicoties ārvalstu brīvprātīgo atbalstam, daudzas cietušās ģimenes ir saņēmušas palīdzību, medicīnas …

Vācijā negaidīti aug koksnes cenas

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Vācijas kokmateriālu tirgus pārsteidza daudzus meža īpašniekus. Tā vietā, lai cenas kristos un valdītu krīzes noskaņa, koksnes cenas jaunajā gadā ir pieaugušas. Un pašlaik neizskatās, ka situācija varētu strauji mainīties. Tas attiecas gan uz skujkoku zāģbaļķiem, gan lapu koku zāģbaļķiem un papīrmalku.
Martā (tāpat kā februārī) pieprasījums pēc egles zāģbaļķiem joprojām bija ļoti labs. Pēc pieauguma gada sākumā cenas …

Igaunijā bankrotē divi kokapstrādes uzņēmumi

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Nesen Igaunijā bankrotēja divi kokapstrādes uzņēmumi, atsaucoties uz augstām izmaksām un problēmām ar koksnes piegādi.
Pērnavas pilsētā bankrotēja Igaunijas kokapstrādes uzņēmums Holzinvest OÜ.
“Ar uzņēmumu nekas nav noticis, tā ir noticis visur pasaulē,” teica Holzinvest īpašnieks Vello Kinks, kurš paziņoja par bankrotu un darbinieku atlaišanu. Lai gan pieprasījums ir, uzņēmumam nav ko piedāvāt klientiem, jo ir …

Strauji pieaug kokmateriālu cenas ASV: negaidīti audzis jaunu mājokļu būvniecības apjoms

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Februārī ASV strauji pieauga mājokļu būvniecības pieaugums, un šo pozitīvo pārsteigumu veicināja zāģmateriālu cenu kritums mēneša laikā.
Būvniecības projekti virzījās uz priekšu hipotēku likmju kāpuma periodā. Kokmateriālu cenas 22. martā pieauga un pārsniedza 400 ASV dolāru par tūkstoš dēļu pēdām (1000 b.f. ir 2,34 kubikmetri).
Dati par februāri liecināja, ka šajā mēnesī negaidīti strauji pieauga jaunu …

Palielinoties cenām, pieaug ES-27 tropu koksnes imports

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2022. gadā ES-27 importēja 1,94 miljonus tonnu tropu koksnes un koka mēbeļu izstrādājumu par kopējo vērtību 4,37 miljardi ASV dolāru, kas ir attiecīgi par 10% un 18% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Salīdzinājumā ar importa apjomu pirms pandēmijas 2019. gadā imports pagājušajā gadā palielinājās par 36% vērtības izteiksmē, bet tikai par 6% apjoma izteiksmē.

1. diagrammā attēlotās ES27 tirdzniecības tendences laika posmā no 2004. līdz …

Somija: pasūtījumu nepietiekamības dēļ “Keitele Group” atlaiž darbiniekus

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Somijas koka izstrādājumu ražotājs Keitele Group samazinājis darbinieku skaitu. Tas ir ārkārtējs pasākums, jo uzņēmums savas darbības laikā līdz šim nekad nav atlaidis savus darbiniekus.
Saskaņā ar Keitele Timber izpilddirektora Matti Kilēvainio (Kylävainio) teikto atlaišana attiecas uz Keitele Timber Oy un Keitele Wood Products Oy un ilgs ne vairāk kā 90 dienas.
“Pirmā ceturkšņa pasūtījumu apjoms bija nepietiekams. Pirms …

Kokapstrādes iekārtu pārdošanas apjoms pasaulē līdz 2027. gadam sasniegs 6,1 miljardu ASV dolāru

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pēc C19 notikušajām pārmaiņām uzņēmējdarbības ainavā kokapstrādes mašīnu globālais tirgus 2020. gadā tika lēsts 4,3 miljardu ASV dolāru apmērā, un tiek prognozēts, ka līdz 2027. gadam tas sasniegs pārskatīto 6,1 miljardu ASV dolāru apjomu. Izaugsme ar CAGR (Kombinētais gada pieauguma temps jeb CAGR ir ieguldījuma vidējais gada pieauguma temps noteiktā laika periodā, kas ir ilgāks par vienu gadu. Tas ir viens no visprecīzākajiem veidiem, kā …

Somijā šķeldas un apaļkoku imports no Krievijas krities no rekordaugsta līdz nullei

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Koksnes šķeldas un apaļkoku imports no Krievijas uz Somiju samazinājās no rekordaugsta apjoma 2020. gadā līdz nullei 2022. gada beigās.
Somijas celulozes rūpnīcas un kokzāģētavas jau ilgu laiku ir bijušas atkarīgas no koksnes importa, lai spētu nodrošināt savas vajadzības pēc koksnes šķiedras. 2021. gadā pat 23% no celulozes nozares bija atkarīga no ārzemju papīrmalkas un šķeldas, pārsvarā no kaimiņvalstīm. No 2018. līdz 2021.…

Somija: Vietējie resursi varētu viegli aizstāt Krievijas koksni

24.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Lai gan karš Ukrainā ir apturējis koksnes importu no Krievijas, Somija var būt salīdzinoši droša. Visa nozarei nepieciešamā koksne ir pieejama vietējos mežos, un tā parasti ir nopērkama tirgū, stāsta Somijas Lauksaimniecības ražotāju un meža īpašnieku centrālās savienības (MTK) mežu direktors Marko Mäki-Hakola.
“Meža īpašniekiem nevajadzētu steigties, bet gan reaģēt uz pieaugošo pieprasījumu pēc …

Rietumāfrikas kokmateriālu tirdzniecības pāreja uz jauniem noteikumiem

23.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Tā kā tikai dažas valstis eksportē ievērojamus apaļkoku apjomus, Rietumāfrikas kokmateriālu tirdzniecība pāriet uz jaunu regulējumu. Paredzētais pieprasījuma pieaugums no pircēju puses Ķīnā vēl nav īstenojies, tāpēc ražotāji nav saskatījuši iespēju paaugstināt cenas. Ir ziņots, ka ir vērojams neliels pieprasījuma kritums pēc okoumes koksnes Filipīnu tirgum, kas ietekmēs Gabonas ražotājus, jo aptuveni 60% okoumes eksporta ir paredzēts Filipīnu …

Cik vērtīga ir augsnes veselība

16.03.2023 |  InBestSoil
Ir uzsākta Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis Eiropa” finansēta starptautiska pētnieciskā sadarbība “InBestSoil – Ietvars augsnes veselības aspekta iekļaušanai uzņēmējdarbībā un politikas veidošanas procesos: augsnes ekosistēmas pakalpojumu ekonomiskais novērtējums un iniciatīvas ieguldījumiem augsnes veselībā”. 
Šī gada janvārī sākto pētījumu koordinē pētnieks Diego Soto Gómez (Vigo …

EP piekrīt palielināt CO2 absorbciju un paaugstina 2030. gada ES klimata mērķus

15.03.2023 |  Eiropas Parlaments
Līdz 2030. gadam centīsies palielināt oglekļa absorbciju par 15% Visām dalībvalstīm noteikti saistoši 2030. gada mērķi Stingrāka uzraudzība un sodi par noteikumu neievērošanu Jauni ES noteikumi paaugstina ES oglekļa dioksīda absorbcijas mērķi zemes izmantošanas un mežsaimniecības sektorā. Tie ļaus Savienībai 2030. gadā samazināt savas emisijas pat par 57%
Šodien Parlaments ar 479 balsīm “par”, 97 – …

(Ar komentāru) Ķīna: Straujš apaļkoksnes importa samazinājums 2022. gadā

13.03.2023 |  LMSP, globalwoodmarketsinfo.com
Tā kā Latvijas statistika rāda atšķirīgu situāciju (skatīt attēlu), aicinājām to komentēt Kristapu Klausu, Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidentu.
Komentārs ir īss. Ķīnas importa dati ir sagrozīti, jo gan Latvijas statistikas informācija, gan mana personiskā pieredze un zināšanas par norisēm tirgū nekādi neapliecina, ka eksporta apjomi uz Ķīnu būtu palielinājušies 3-4 reizes. Īpaši vēl, ja atceramies skujkoku…

Vācijas granulu tirgus pagājušajā gadā sasniedza rekordus. Par 2023. gadu jūtamas bažas

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2022. gads bija līdz šim veiksmīgākais gads Vācijas granulu nozarē gan apkures sistēmu un krāsniņu pārdošanas, gan arī koksnes granulu ražošanas ziņā. Par to ziņo Vācijas Enerģētiskās koksnes un granulu asociācija (DEPV).
Pirmo reizi tika pārdotas vairāk nekā 100 000 granulu krāšņu, un granulu ražošana sasniedza gandrīz 3,6 miljonus tonnu.
Vācijas enerģētikas politikas kritika
Lai cik iepriecinoša ir …

Zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā piedzīvo “atkusni”

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pēc ilgas augšup un lejupvērstu pārmaiņu sērijas Ziemeļamerikas zāģmateriālu cenas ir nonākušas lejupslīdes periodā. No marta sākuma zāģmateriālu tūlītējās cenas ir pārgājušas pagātnē – pēdējo reizi tās bija 370 USD par tūkstoti dēļu pēdu (1000 d.p ir 2,34 kbm).
Tas ir ievērojams kritums kopš janvāra, kad cenas 2022. gada beigās bija pieaugušas par 14%. Sherwood Lumber ziņoja, ka “būvniecības sezonas …

Krievijas ziemeļrietumu reģiona kokrūpniecības uzņēmumi apsver iespēju pārcelties uz Tālajiem Austrumiem

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pagājušajā gadā Eiropas valstis un ASV noteica eksporta tirdzniecības ierobežojumus Krievijas kokrūpniecībai un citām nozarēm. Vidusāzijas valstis ir kļuvušas par galvenajiem Krievijas kokmateriālu ražotāju tirgiem. Tomēr maršruti no Krievijas uz Vidusāzijas valstīm ir ierobežoti, kā rezultātā Krievijas kokmateriālu tirgotājiem ievērojami pieaug transporta izmaksas.
Marta sākumā Krasnojarskas ekonomikas forumā Sibīrijas starpreģionālā …

Pēc strauja krituma Zviedrijā aug koksnes cenas

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pēc straujā cenu krituma pagājušajā rudenī Zviedrijā tagad koksnes izstrādājumu cenas sāk pieaugt. Taču cenu kāpums nav saistīts ar pieprasījuma pieaugumu, bet gan ar piedāvājuma samazināšanos. Pēc ļoti grūtā un sarežģītā rudens perioda, kad kokmateriālu cenas piedzīvoja t.s. “brīvo kritumu”, Zviedrijas zāģētavās tagad vērojams piesardzīgs cenu kāpums. Visu pagājušā gada rudeni pircēji gaidīja cenu samazinājumu – …

Noskaņojums Vācijas rūpniecībā turpina uzlaboties, kokzāģētavu segmentā saglabājas pesimisms

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2023. gada februārī Vācijas kokrūpniecības nozares lielākajā daļā noskaņojums turpināja uzlaboties.
Minhenē bāzētā Ifo institūta aprēķinātais Vācijas Galvenās kokrūpniecības asociācijas (HDH) biznesa cikla rādītājs pieauga trešo mēnesi pēc kārtas. Uzņēmumi savu pašreizējo uzņēmējdarbības situāciju vērtēja ievērojami pozitīvāk nekā iepriekšējā mēnesī. Arī pesimisms attiecībā uz nākamajiem mēnešiem ievērojami …

Uzņēmums “Arauco” brīdina par 50 miljonu ASV dolāru zaudējumiem meža ugunsgrēku dēļ Čīlē

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Čīles celulozes un koka paneļu ražotājs Arauco, kas ir Empresas Copec rūpniecības grupas mežsaimniecības uzņēmums, marta sākumā aplēsa, ka valsts dienvidos plosīto ugunsgrēku dēļ tas varētu ciest 50 miljonu ASV dolāru zaudējumus.
Uzņēmums vēstulē vietējam regulatoram norādīja, ka potenciāli varētu ciest aptuveni 47 000 hektāru plantāciju, galvenokārt priežu mežu, ko tas izmanto koksnes izstrādājumu ražošanai.
Andu valsts cīnās ar …

Pasūtījumu trūkuma dēļ strauji samazinās Vjetnamas koksnes izstrādājumu eksports

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Vjetnamas koksnes un koksnes izstrādājumu eksports janvārī un februārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri samazinājās par 34,8%, sasniedzot 1,6 miljardus ASV dolāru, galvenokārt pieprasījuma krituma dēļ, ziņo Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas Vjetnamas Eksporta un importa departaments.
Februārī Vjetnama eksportēja koksni un koksnes izstrādājumus 800 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 0,7% mazāk nekā janvārī un par 10% mazāk …

Janvārī un februārī pieaugušas Jaunzēlandes apaļkoku eksporta cenas

12.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Gan janvārī, gan februārī Jaunzēlandes apaļkoku eksporta cenas At Wharf Gate (AWG) palielinājās par 7-8 ASV dolāriem par JASm³ (Japānas lauksaimniecības standarta (JAS) kubikmetrs ir starptautiska nozares standarta apaļkoku tilpuma mērvienība). Pieprasījums pēc apaļkokiem Ķīnā pēc Mēness Jaunā gada nav palielinājies tik ļoti, kā tika gaidīts, bet apaļkoku piegāde no Jaunzēlandes būs ievērojami samazinājusies laikapstākļu dēļ Jaunzēlandes Ziemeļu …

Programma “LIFE”: ES iegulda vairāk nekā 116 miljonus eiro stratēģiskajos projektos dabas, vides un klimata jomā

10.03.2023 |  European Commission
Eiropas Komisija 9. martā paziņoja par ieguldījumu vairāk nekā 116 miljonu eiro apmērā jaunās programmas LIFE stratēģiskajos projektos. Finansējums palīdzēs astoņiem nozīmīgiem projektiem Beļģijā, Igaunijā, Spānijā, Itālijā, Polijā, Slovākijā un Somijā sasniegt klimata un vides mērķus. Paredzams, ka projekti papildus valsts līdzekļiem un privātā sektora ieguldījumiem piesaistīs ievērojamus papildu līdzekļus no citiem ES finansējuma avotiem, tostarp …

Klimata tehnoloģiju uzņēmums publicē pasaulē pirmo protokolu par CO2 piesaisti okeāniem. Lielākā oglekļa birža – tirdzniecības apskatu 2022. gadam

06.03.2023 |  Carboncredit
Vienlaikus mežu oglekļa kompensāciju fonds saņem 242 miljonus ASV dolāru lielu finansējumu, bet Enerģētikas ministrija piešķir 2,52 miljardus ASV dolāru, lai finansētu divas oglekļa piesaistes iniciatīvas.
Oglekļa lielākās krātuves uzlabošana
MRV – mērīšana, ziņošana un verifikācija – ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ļauj pierādīt, ka oglekļa emisiju samazināšanas centieni atmaksājas, un veicināt …

Austrija: Pieaug egles zāģbaļķu cenas

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Februāra sākumā vētra un sniegputenis dažos Austrijas reģionos izraisīja atsevišķus nelielus postījumus, un tirgus pašlaik apgūst to rezultātā radušos koksnes apjomus.
Pieprasījums pēc egles zāģbaļķiem pašlaik ir ļoti liels. Ja nav ar laika apstākļiem saistītu ierobežojumu, pieejamais apjoms tiek ātri izvests no mežiem un realizēts. Februārī egles zāģbaļķu A/C 2b+ cenas visā Austrijā ir pieaugušas un svārstās 107-125 …

Nākamajos desmit gados pasaulē paredz strauju saplākšņa tirgus pieaugumu

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pasaules saplākšņa tirgus vērtība 2023. gadā sasniegs 85,5 miljardus ASV dolāru. Paredzams, ka laikposmā no 2023. līdz 2033. gadam tirgus pieaugs par 6,3%, un līdz 2033. gadam tirgus vērtība sasniegs 156,9 miljardus ASV dolāru.
Paredzams, ka Āzijas un Klusā okeāna reģionā prognozētajā periodā būs lielākais saplākšņa tirgus. Tiek prognozēts, ka Ķīnas izaugsmes temps būs 6,7%, bet Indijas – 6,4%.
Viens no galvenajiem tirgus izaugsmes …

Krievijas mežizstrādātāji saskaras ar papildu grūtībām zāģbaļķu realizēšanā

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Krievijas kokzāģētavas janvārī centās pēc iespējas vairāk pārstrādāt savus apaļkokus, līdz minimumam samazinot iepirkumus brīvajā tirgū.
Šī taktika radīja papildu grūtības mežizstrādātājiem pārdot zāģbaļķus. Tirgus cenu svārstībām jābūt nepieciešamam nosacījumam, lai notiktu pirkšanas un pārdošanas darījumi, janvārī zāģbaļķu plūsma bija ierobežota. Cenas tika iesaldētas 3000 rubļu/m³ (37,5 €/m³) …

Polijas kokrūpniecība nonākusi krīzē pasūtījumu trūkuma dēļ

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Pagājušā gada sākumā Polijas kokrūpniecība joprojām saskārās ar problēmām. Kopš 2022. gada vidus situācija ir tikai pasliktinājusies, apgalvo uzņēmēji.
2022. gada februāra sākumā Polijas kokrūpniecības bizness ievilka otro elpu pēc pandēmijas laika iegrožojušajiem aizliegumiem, augstām materiālu cenām un problēmām ar koksnes iegādi. Līdz brīdim, kad Ukrainā sākās karš, daži cilvēki pat cerēja uz zināmu stabilitāti. Tagad …

Vairākas Eiropas Savienības valstis vēlas apturēt priekšlikumu par ierobežojumiem attiecībā uz meža kurināmā izmantošanu

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Ir daudz pazīmju, kas liecina, ka dažas Eiropas Savienības valstis bloķēs apturēs ES Parlamenta priekšlikumu par ierobežojumiem attiecībā uz meža kurināmo. Ja priekšlikums tiks atcelts, tas būs ievērojams atvieglojums vairākiem simtiem Zviedrijas apkures staciju.
Tā sauktajā “pirmsdokumentā”, ar kuru iepazinusies Zviedrijas Bioenerģijas asociācija (Svebio), redzams, ka divpadsmit no 27 ES dalībvalstīm neatbalsta priekšlikumu par …

Eiropas Savienības atmežošanas regula ir izaicinājums Malaizijas kokrūpniecības nozarei

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Malaizijas Kokrūpniecības padome (MTIB) pašlaik ļoti nopietni koncentrējas uz pasākumiem sagatavot kokrūpniecības nozari nākotnes izaicinājumiem, galvenokārt attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) jaunajām sertifikācijas prasībām. MTIB Valde norādīja, ka ES regula par atmežošanu (EUDR) radīs papildu problēmas Malaizijas kokmateriālu eksportētājiem uz ES tirgu.
“Regula par produktiem, kas nav saistīti ar atmežošanu, ir nepareiza Eiropas …

Pēc divus gadus ilga pieauguma (~40%) 2022. gada beigās pasaulē zāģbaļķu cenas krītas

06.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Ziemeļamerikas un Eiropas zāģētavu koksnes izejvielu izmaksas samazinājās 2022. gada 3. ceturksnī, jo pieprasījums pēc zāģmateriāliem un to cenas kritās. Dažās valstīs apaļkoku cenas vietējās valūtās nedaudz pieauga, bet, nostiprinoties ASV dolāram, praktiski visos pasaules tirgos apaļkoku izmaksas dolāru izteiksmē bija zemākas salīdzinājumā ar 2022. gada 2. ceturksni. Rezultātā globālais zāģbaļķu cenu indekss (GSPI) samazinājās par aptuveni pieciem …

Apvienotās Karalistes uzņēmums “Travis Perkins” brīdina par sarežģītu 2023. gadu

05.03.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Lielbritānijas lielākais būvmateriālu piegādātājs Travis Perkins brīdina par sarežģītu 2023. gadu, jo mājokļu būvnieki palēnina projektu īstenošanu un mājokļu īpašnieki atliek mājokļu labiekārtošanu valsts drūmās ekonomiskās situācijas dēļ.
Kompānija Travis Perkins, kas pārdod ķieģeļus, kokmateriālus un mēbeles virtuvēm, kā arī aprīkojumu lieliem būvniecības projektiem, paziņoja, ka koriģētā pamatdarbības peļņa …

Latvijas Kokrūpniecības federācija: LVM pagaidu padomei “ieskriešanās perioda” nebūs

03.03.2023 |  Latvijas Kokrūpniecības federācija
Atsaucoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par pārmaiņām a/s “Latvijas valsts meži” padomē, Latvijas Kokrūpniecības federācija (LKF) izsaka pateicību par sadarbību līdzšinējam LVM padomes sastāvam, īpaši padomes priekšsēdētājam Edmundam Beļskim, kurš ar savu darbu ir mērķtiecīgi stiprinājis valsts mežu apsaimniekotāja stratēģiskās attīstības virzienus, atvērti un vienlaikus veselīgi kritiski uzklausot …

2022. gada 4. ceturksnī strauji samazinājās apaļkoksnes cenas Igaunijā

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Igaunijas apaļkoksnes tirgus maksimālais cenu līmenis acīmredzami ir pagājis, un gandrīz visu sortimentu cenas lielākā vai mazākā mērā ir samazinājušās. Vislielākais cenu kritums bija vērojams priedes baļķiem, papīrmalkas un malkas koksnei. Tomēr, neraugoties uz to, visu sortimentu cenas ir augstas un no meža īpašnieka viedokļa – izdevīgas.
Saskaņā ar Igaunijas Privāto mežu centra cenu statistiku 2022. gada ceturtajā ceturksnī skujkoku …

ASV Kompānija “Sierra Pacific Industries” plāno lielu paplašināšanos Eiženas kokzāģētavā

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Sierra Pacific Industries plāno būvēt jaunu kokzāģētavu, kas aizstās esošās zāģētavas iekārtas, pēc celtniecības pabeigšanas tā kļūs par vienu no lielākajām ASV ar gada ražošanas jaudu 650 miljoni dēļu pēdu (1000 b.f. ir 2,34 kubikmetri), ziņo uzņēmums.
Uzņēmuma pašreizējā jauda ir vairāk nekā 350 miljoni dēļu pēdu. Amatpersonas norāda, ka jaunajā rūpnīcā turpinās strādāt aptuveni 300 Eiženas (Eugene) būvlaukuma…

Konference ”ISC 2023” notiks Vīnē šā gada 11.-12. oktobrī

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Austrijas kokzāģētavu asociācija kopā ar ETTF un EOS aktīvi plāno šā gada Starptautisko konferenci par skujkoku koksni.
11. oktobrī ikviens interesents tiks aicināts doties ekskursijā pa Vīni, lai apskatītu Austrijas galvaspilsētas koka ēkas, tās pašas dienas vakarā notiks pieņemšana un mākslas darbu izstāde interesentiem.
Konferences svarīgākā diena ir 12. oktobris, un tā notiks viesnīcā Hilton Vienna Park. Konference piedāvā …

Konferencē ”Koksne no Somijas” diskutē par tendencēm pasaules kokmateriālu tirgos

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Ikgadējā konference ”Wood from Finland”, kas notika 15. un 16. februārī Helsinkos, pulcēja rekordlielu auditoriju: gandrīz 500 pasaules koksnes nozares profesionāļu pulcējās, lai aktualizētu nozares īstermiņa un ilgtermiņa perspektīvas. Papildus tirgus pārskatiem pa valstīm tika prezentēti priekšlasījumi par tādām tēmām kā pasaules ekonomika, situācija Ķīnā un dabas resursu izmantošana nākotnē.
Pasākumu atklāja ārlietu ministrs …

“Södra” apsver iespēju Zviedrijā būvēt jaunu lielu kokzāģētavu

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Uzņēmums Södra ir nolēmis izpētīt iespējas jaunas liela mēroga kokzāģētavas būvniecībai Kindā, Esterjētlandē (Östergötland), Zviedrijā. Tiks veikts pilotprojekts, kas kalpos par pamatu turpmākajam lēmumam par investīcijām.
Södra uzdevums ir palielināt un uzlabot meža īpašumu vērtību. Asociācijas grupas stratēģijas galvenā daļa ir uz nākotni vērsta ražošanas struktūra, kas nepārtraukti sniedz labāko piedāvājumu …

Somija: Apaļkoksnes cenu kāpums 2022. gadā

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Vidējās cenas visiem zāģbaļķu un papīrmalkas sortimentiem, kas iepirkti no privātajiem mežiem Somijā, 2022. gadā ievērojami pieauga. Tomēr ārkārtīgi augstās inflācijas dēļ apaļkoksnes cenas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu reālā izteiksmē pieauga vidēji tikai par vienu procentu pārdošanā uz celma un par diviem procentiem pārdošanā ar piegādi. Koksnes tirdzniecības apjoms samazinājās par 12%, taču saglabājās visai labā līmenī.

Ķīna: Straujš apaļkoksnes importa samazinājums 2022. gadā

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Saskaņā ar Ķīnas muitas datiem 2022. gadā apaļkoku imports veidoja 43,70 miljonus kubikmetru 8,533 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir apjoma kritums par 31% un vērtības kritums par 26% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.
Vidējā importēto apaļkoku cena bija 195 ASV dolāri (CIF) par kubikmetru, kas ir par 7% vairāk nekā 2021. gadā.
Skujkoku apaļkoku imports 2022. gadā samazinājās par 38%, sasniedzot 31,16 miljonus kubikmetru, kas bija 71% no valsts …

Indijas uzņēmums “Greenpanel” pasūta “Dieffenbacher” jau trešo MDF līniju

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Greenpanel Industries Ltd., lielākais MDF (Vidēja blīvuma kokšķiedru plātnes ir koksnes loksnes materiāls, ko izgatavo, savienojot koksnes šķiedras ar sintētisko sveķu līmi. MDF ir ļoti universāla plātne un to var kvalitatīvi apstrādāt pēc augstāko standartu prasībām.) ražotājs Indijā jau trešo reizi ir pasūtījis Dieffenbacher MDF ražotni.
Pirmo koksnes materiālu ražotni Indijā uzņēmums Greenpanel uzņēmumam …

Paredzams, ka kokmateriālu cenas ASV turpinās svārstīties

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2022. gadā ASV zāģmateriāli cenu ziņā bija viena no visvairāk svārstīgajām precēm. Šā gada sākumā zāģmateriālu cenas bija nestabilas, taču, ņemot vērā mājokļu nepietiekamību, cenas varētu pieaugt.
Vispārējais uzticības trūkums ASV mājokļu iegādei straujā procentu un hipotēku likmju pieauguma apstākļos pagājušajā gadā izraisīja kokmateriālu pieprasījuma trūkumu, kas veicināja “straujo” ASV kokmateriālu nākotnes līgumu…

Starptautiskā izstāde LIGNA 2023 notiks no 15. līdz 19. maijam

27.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Vairāk nekā 105 000 kvadrātmetru liela izstāžu platība un vairāk nekā 1100 izstādes dalībnieku: LIGNA 2023 (15.-19. maijs, 2023.) svin atgriešanos klātienē, sniedzot visaptverošu pārskatu par kokapstrādes un apstrādes rūpniecību. Neraugoties uz saspringto politisko situāciju pasaulē, rezervāciju skaits apliecina LIGNA pasaules vadošās izstādes statusu. Starptautiskā tirgus dalībnieki un pazīstami uzņēmumi pulcēsies no visas pasaules, lai …

Stāsts par oglekļa uzkrājumu mežā sākas no saknēm

27.02.2023 |  Āris Jansons, Māra Kitenberga, Valters Samariks
Koku sakņu sistēma ikdienā lielākoties paliek nepamanīta gan nozares speciālistiem, gan meža īpašniekiem. Visbiežāk vizuālu priekštatu par koku sakņu sistēmu, tās uzbūvi un izmēriem var iegūt mežā, aplūkojot vēja izgāztus kokus. Vienkāršojot, varētu teikt, ka saknēm ir trīs būtiski uzdevumi – tās nostiprina koku augsnē, ar tām tiek uzņemts nepieciešamais ūdens un barības vielas no augsnes, kā arī saknēs (to šūnās) …

Par Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas gada kopsapulci

22.02.2023 |  Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija
17. februārī notika Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas (LNMA) biedru gada kopsapulce.
Darba kārtībā tika diskutēts par asociācijas paveikto 2022. gadā un darba plānu 2023. gadam, sarunas ietvēra izmaiņas Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) valdē, ārvalstu organizācijās iegūto pieredzi, normatīvo vidi, asociācijas darbu publiskajā telpā un citus aktuālos jautājumus. Notika arī LNMA valdes, priekšsēdētāja un LNMA pārstāvju LKF …

Sankciju dēļ Krievijas zāģmateriālu eksports 2022. gadā samazinājās par 25%

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Sankcijas kokmateriālu importam, ko galvenokārt ieviesa Eiropas Savienība, ASV un Japāna pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, izraisīja ievērojamu Krievijas zāģmateriālu eksporta samazināšanos.
Koksnes iepirkumus no Krievijas ierobežoja arī Ķīna, Uzbekistāna, Ēģipte, Azerbaidžāna, Tadžikistāna un Dienvidkoreja, taču šajā gadījumā galvenais iemesls bija ekonomiskie faktori.
Neraugoties uz mēģinājumiem atrast jaunus noieta tirgus Āzijā un …

Pasaules kokmateriālu tirgus perspektīvas 2023. gadam joprojām ir nelabvēlīgas

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Smaga lejupslīde 2022. gadā nomainīja C19 pandēmiju 2020. un 2021. gadā, kļūstot par galveno spēku, kas traucēja tirdzniecību un radīja satricinājumu pasaules kokrūpniecībā.
Krievijas iebrukums Ukrainā ir saasinājis situāciju. Pagājušā gada lielāko daļu pasaules kokmateriālu tirgotāji ir strādājuši, pielāgojoties Eiropas un Amerikas valstu noteiktajām tirdzniecības sankcijām pret Krieviju un cīnoties ar visaptverošu nestabilitāti.

Ķīna: Būvniecības aktivitāte samazinās, importētās koksnes cenas sarūk

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Nedēļu pēc būvniecības sezonas sākuma importēto kokmateriālu cenas Ķīnā ir samazinājušās. Pašreizējā aktivitāte būvlaukumos nav tāda, kā gaidīts, kā rezultātā pieprasījums pēc zāģmateriāliem ir vājš un krājumi tiek samazināti lēni, kas savukārt ietekmē importēto kokmateriālu cenu.
Jaunzēlandes importētās Monterejas priedes (Pinus radiata) cena Dzjansu samazinājās par 10 juaņām par kubikmetru, hemlokegles un baltās priedes …

2022. gadā strauji pieauga skujkoku zāģmateriālu eksports no Eiropas uz ASV

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2022. gadā Eiropas skujkoku zāģmateriālu eksports uz ASV turpināja pēdējos gados novēroto pieauguma tendenci, lai gan pieauguma temps vērtības izteiksmē bija zemāks, jo eksporta cenas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bija nedaudz zemākas. (skatīt cenu tabulu zemāk).
Eiropas skujkoku zāģmateriālu eksporta apjoms no 2022. gada janvāra līdz novembrim bija par 43% lielāks nekā iepriekšējā gadā un kopumā sasniedza vairāk nekā 5,8 miljonus …

2023. gads Apvienotajā Karalistē solās būt vēl viens sarežģīts gads kokmateriālu tirdzniecībā

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
2022. gada 4. ceturksnī vērojami “ierastāki” Apvienotās Karalistes kokmateriālu importa modeļi. Novembrī sāka mazināties plaisa starp rekordlieliem 2021. gada apjomiem un zemajiem 2022. gada apjomiem. Imports sāka līdzināties regulārākam (ierastākam) apjomam kāds parasti tas ir ziemas periodā.
Novembrī 2021. un 2022. gada importa kopējā apjoma atšķirība bija tikai 14%, salīdzinot ar 22% oktobrī un 21% septembrī, norāda TDUK (Timber Development …

2022. gadā krasi pieaudzis Latvijas skujkoku zāģbaļķu imports uz Ķīnu

20.02.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com
Skujkoku apaļkoksnes imports no Latvijas uz Ķīnu 2022. gadā strauji pieaudzis – par 288%, sasniedzot 610 000 kubikmetru. Tā noticis galvenokārt tāpēc, ka pērn Ķīna importēja daudz liela diametra egles un priedes zāģbaļķu sortimentu.
Liela diametra egļes zāģbaļķu imports no Latvijas Ķīnā strauji pieauga par 451% līdz 523 161 kubikmetram, tomēr 2022. gadā egles koksnei CIF cena samazinājās par 23%. Priedes lielā diametra baļķu imports Ķīnā no …

FEBRUĀRIS 2023

Globālo piegādes ķēžu stabilizācijas tendences pēc Covid-19 un Krievijas – Ukrainas kara ietekme
2023. gada sākumā granulu cenas Eiropā turpinās samazināties
Vācijā strauji pieaug koksnes cenas
Uzņēmums “West Fraser” Ziemeļamerikā un Eiropā saskata stabilu vidēja termiņa pieprasījumu
Latvija. Oglekļa (CO2) emisijas. 1990.-2023.
Uzlabotas digitālās tehnoloģijas un ieguldījumi darbinieku apmācībā
FSC neturpinās mediāciju ar uzņēmumu “Harita Group”
Kā modernās tehnoloģijas var palielināt datu uzticamību
Ziemeļvalstu un Baltijas biznesa forums “Kā stiprināt noturību un uzlabot gatavību krīzes situācijām Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā”
Pārdošanu veicinoši pasākumi un PVN
Kādas bijušas apaļkoksnes cenu tendences Latvijā 2022. gadā
Martā paredzētā izstāde “Delhiwood 2023” – signāls par augošo koksnes tirgu Indijā
Uzņēmums “Holmen” palielinās CLT* ražošanas jaudas
Apstiprināta “Pfeifer” īstenotā Somijas uzņēmuma “Pölkky Oy” iegāde
Austrija: Janvārī ievērojami pieaug pieprasījums pēc egļu zāģbaļķiem un paaugstinās to cenas
“JP Morgan” mežu apsaimniekošanas uzņēmums iegādājas meža zemes aktīvus 500 miljonu ASV dolāru vērtībā
Šogad var ievērojami pieaugt zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā. Jāgatavojas kokmateriālu cenu kāpumam
Līdz 2027. gadam pasaulē prognozē strauju saplākšņa tirgus pieaugumu
Atbalsts Ukrainai. “Latvijas Finieris” un sadarbības partneri
Verra ar detalizētu tehnisko analīzi pievēršas lietus mežu kompensācijas kredītu kritikai

JANVĀRIS 2023

Par grozījumiem MK 2022. gada 2. novembra noteikumos Nr. 686
“Euroconstruct” prognozē būvniecības aktivitātes stagnāciju Eiropā līdz 2025. gadam
Lielākais Ziemeļamerikas CLT* ražotājs uz laiku aptur vienas rūpnīcas darbību
Būvnieku uzticības pieaugums liecina par pagrieziena punktu ASV mājokļu tirgū
Zāģmateriālu cenas ASV 2023. gada sākumā pieaugušas par 14%
Rietumvalstu meža nozares uzņēmumi kopš kara sākuma pārdevuši 13 uzņēmumus Krievijā
“Drax” palielinās granulu ražošanu Alabamas rūpnīcā
ASV un Kanādas skujkoku zāģmateriālu tirdzniecības karš turpinās. “West Fraser” un “Canfor” maksās lielākus nodokļus
ES sankciju dēļ Krievija paplašina zāģmateriālu eksportu uz Āfriku un Tuvajiem Austrumiem
Uzņēmums “Canfor” slēdz divas kokzāģētavas Britu Kolumbijā
Ziemeļamerikas zāģmateriālu tirgus negatīvās perspektīvas 2023. gadam
Ķīnas skujkoku zāģmateriālu imports 2022. gadā samazinājās par 13%. Cenas aug
“Södra” paziņo par priežu un egļu koksnes cenu paaugstināšanu un šopavasar sagaida lielu pieprasījumu
Vjetnamas koksnes eksports šogad sasniegs rekordu 18 miljardu ASV dolāru apmērā
“Hasslacher Group” pārņem Vācijas kokapstrādes uzņēmumu
“Södra Wood” paplašina zāģmateriālu piegādi Japānai
Kanādā Britu Kolumbijas provincē 2023. gadā gaidāma vēl vairāku kokzāģētavu slēgšana
Domstarpības par mežsaimniecību ES Dabas atjaunošanas tiesību aktos
Eiropas parketa tirgū 2022. gadā bija straujš kritums
Uzņēmums “HS Timber” Group samazina ražošanas jaudu Rumānijā
Koksnes cenas Polijā strauji pieaug – tagad tās ir salīdzināmas ar Vāciju un Zviedriju
“Dieffenbacher” piegādās OSB plātņu ražotnes komponentus “Tolko High Prairie” rūpnīcai
2023. gads Čehijas meža nozarei varētu būt viens no grūtākajiem
Granulu cenas Vācijā turpina kristies
EUTR – jauna regula par atmežošanas novēršanu. Ko tā nozīmē kokrūpniecības uzņēmumiem?
Vai šopavasar Ziemeļamerikas zāģmateriālu cenas varētu būt optimistiskas?
Apdraudēta koksnes granulu piegādes ķēžu integritāte
Noslēgusies IV kārta darījumu pārbaudē ar kokoglēm
COP15 tiek panākta vienošanās par bioloģiskās daudzveidības sistēmu dabas aizsardzībai
FSC jaunā iniciatīva paātrinās bioloģiskās daudzveidības novērtēšanu FSC sertificētajos mežos
“Stora Enso” palielina koksnes iegādes apjomu Somijā, lai aizstātu mežrūpniecības darījumus Krievijā
Kompānija “Moelven” slēdz vienu no trim ražošanas līnijām Norvēģijā
ES prezidējošā valsts Zviedrija vēlas panākt daudz plašāku koksnes izmantošanu būvniecībā
Noskaņojums Vācijas rūpniecībā ievērojami uzlabojas, neraugoties uz pesimismu kokzāģētavu segmentā
Indonēzija un Brazīlija pauž “nopietnas bažas” par Eiropas Savienības tiesību aktiem atmežošanas jomā
Kā 7 soļos noteikt uzņēmuma emisiju neto nulles mērķi
Austrija kritizē ierobežojošos Eiropas Savienības tiesību aktus mežu jomā
Enerģētiskā krīze un inflācija joprojām ir pasaules kokrūpniecības ražošanas samazināšanas un darbu pārtraukšanas dzinējspēks
Kongo stājas spēkā baļķu eksporta aizliegums
“Skeena” zāģētavas Kanādā uz laiku pārtrauc apaļkoku iepirkšanu
“West Fraser” ierobežo kokzāģētavu darbību Floridā, skaidrojot augstām apaļkoksnes izmaksām un vāju tirgu
Uzņēmums “Mayr-Melnhof” pārdevis kokzāģētavu Krievijā
2023. gadā būtiski mainīsies Apvienotās Karalistes kokmateriālu importa modeļi
Ziemeļamerikā turpinās vairāku kokzāģētavu darbības apjomu samazināšanās
Ķīna: inficēšanās gadījumu pieaugums ar C19 bloķē ostas un var ietekmēt globālo tirdzniecību
Jūs, ukraiņi, esat apvienojuši Latviju...
Koksnes granulu eksporta pārtraukšanu uz Eiropu Krievijai nekompensē piegādes uz citiem tirgiem
Kompānija “Hekotek” piegādās kokzāģētavas aprīkojumu uzņēmumam “Etablissements GAIFFE SARL” Francijā
Jaunzēlandes baļķu eksporta un cenu kritums Ķīnā
Vāja tirgus dēļ uzņēmums “Tolko” Britu Kolumbijas provincē Kanādā pagarina ražošanas pārtraukumu
Neraugoties uz nelielajiem krājumiem, zāģmateriālu cenas ASV turpina kristies
Viena no lielākajām kokzāģētavām Krievijā pārtrauc koksnes granulu ražošanu
Čīles kokrūpniecības kompānija “Masisa” atsakās no visām aktivitātēm Argentīnā
Ķīna no 2023. gada janvāra samazinās tarifus koksnes izstrādājumiem
Vācija: Skujkoku zāģmateriālu cenas starp uzplaukumu un krīzi – prognoze 2023. gadam
Latvijas meža nozares palīdzība Ukrainai karā ar Krieviju

DECEMBRIS 2022

NewGo! Jauna pieeja mežu pārvaldībā
Krievijas saplākšņa ražošana un eksports brūk, bet parādās jauni tirgi
Neraugoties uz nesenajām svārstībām, paredzams, ka Apvienotās Karalistes kokmateriālu importa apjomi ilgtermiņā pieaugs
“Stark Group” ienāk Apvienotās Karalistes tirgū, iegādājoties vairāk nekā 600 “Saint-Gobain” filiāļu
Itālijas SAIB kļūst par daļu no EGGER Group
Lielais pieprasījums ASV negaidīti aktivizējis Zviedrijas kokzāģētavu darbību
Uzņēmums “Rayonier” pabeidz iegādes ASV dienvidos
ASV zāģmateriālu cenas samazinās līdz jaunam 2022. gada zemākajam līmenim, mājokļu būvētāju noskaņojums turpina pasliktināties
Baltkrievijas kokmateriālu plūsma uz Eiropas Savienību caur Vidusāziju – sankcijas tiek apietas
Austrija: Skujkoku apaļkoksnes pieprasījuma pārskats 2022. gada decembrī
UPM pabeidz jaunās celulozes rūpnīcas Urugvajā celtniecību
Straujš Somijas zāģmateriālu eksporta apjoma kritums uz Eiropas valstīm
“Egger” grupa: Pieprasījums ievērojami zemāks, perspektīvas neskaidras
Vācija: Koksnes cenu attīstība 2023. gadam joprojām neskaidra
“Pfeifer” iegādājas Somijas kokapstrādes uzņēmumu “Pölkky”
Latvija stingri izmeklēs “konfliktmateriālu” importu no Krievijas
Uz fronti devās 11 apvidus automašīnas ar nepieciešamo
Informatīvais ziņojums par Krievijas agresijas pret Ukrainu nodarīto kaitējumu videi
Debates par Dabas atjaunošanas regulu. Latvijas pozīcija
Mežsaimniecības brīvprātīgo centrs: no vēlmes palīdzēt līdz starptautiskam mērogam
Ekspertu diskusija par ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas modeļiem un papildu mežsaimniecību Biskajas provincē
Eiropas Komisija piekrīt uzņēmuma “Garnica” pārdošanai uzņēmumam “Carlyle”
Bažas, ka Turcijas koksnes granulu eksporta pieaugums saistīts ar Krievijas resursiem
Krievijas kokrūpniecības uzņēmumi cietuši nopietnus zaudējumu, tie lūdz valdības palīdzību
Paredzams, ka līdz 2025. gadam pieprasījums pēc kokmateriāliem Apvienotajā Karalistē palielināsies par 78%
Paredzams, ka Zviedrijas kokzāģētavas 2023. gadā turpinās samazināt jaudu
Kokmateriālu nākotnes līgumi pieaug, jo Kanādas kokzāģētavas ierobežo ražošanu
Eiropalešu cenas sešu mēnešu laikā samazinājušās par 40%
Granulu cenas Vācijā samazinās (<€500)
Eiropas Savienība apstiprina tiesību aktu par importa aizliegumu produktiem, kas saistīti ar atmežošanu
Ķīna: Stabils skujkoku baļķu imports, nākamgad cenas varētu uzlaboties
Kopš C19 ierobežojumiem ASV nav bijušas tik zemas zāģmateriālu cenas
“Binderholz” veic vēl vienu vērienīgu uzņēmuma pārņemšanu Apvienotajā Karalistē
Igaunijas valsts mežos ierosināts samazināt mežizstrādes apjomus
Joprojām drūms noskaņojums Vācijas kokrūpniecībā
Ziemeļamerikas zāģmateriālu cenas joprojām krītas, jo mājokļu tirgus piedzīvo grūtības
Zviedrijas kokzāģētavas saskaras ar zāģmateriālu cenu kritumu un zemu pieprasījumu
Pēc ļaunprātīgiem gadījumiem vērtīgās palīdzības kravas no Latvijas nonāk Ukrainā bez starpniekiem
ES vienojas par tiesību aktu pret atmežošanu un mežu degradāciju
Jaunais Eiropas “Bauhaus”: sākusies pieteikšanās 2023. gada balvām
Par laukirbi un lauksaimniecību
70 Eiropas Savienības uzņēmumi, vietējās iestādes un komunālo pakalpojumu sniedzēji aicina efektīvi un aprites veidā izmantot koksnes biomasas atlikumus
COP27 sanāksmē FSC veido Klimata koalīciju, lai sekmētu progresu mežā balstītos klimata risinājumos
Kopienas kā ilgtspējīgas mežsaimniecības centrālais elements Gvatemalā
Mežu valsts Zviedrija drīz pārņems Eiropas Savienības prezidentūru
Ķīna: Skujkoku importa tirgus atveseļošanās iezīmes 2023. gada 1. ceturksnim
“Western Forest Products” samazinās zāģmateriālu ražošanu
“Ledinek” piegādā iekārtas “Stora Enso” CLT ražotnei Ždirecā
“Kronospan” atsakās no “Pfleiderer” pārņemšanas Eiropas Savienības pretmonopola apsvērumu dēļ
ES tropu koksnes imports samazinās, pieaugot ekonomikas lejupslīdes pazīmēm
Eiropas kokapstrādes un kokzāģētavu nozare atzinīgi vērtē EK tiesību akta priekšlikumu par oglekļa dioksīda piesaistes sertifikāciju

NOVEMBRIS 2022

“Laflora” noslēdz 2022. gada kūdras ieguves sezonu ar ieguves apjomu un apgrozījuma pieaugumu
Kopā mēs uzvarēsim!
Kas notika savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecībai veltītajā konferencē?
Dabas resursu nodoklis grāmatvedībā
Straujāk augošie uzņēmumi Latvijā. TOP 100 2021. gadā
Eiropas gada koks Latvijā 2022 Sējas dižozols
Vorena Bafeta ieguldījumu uzņēmums pērk uzņēmuma Louisiana-Pacific akcijas
Vācija: Skujkoku zāģētās koksnes ražotāju cenu indekss uzrāda neviendabīgas tendences
Skujkoku apaļkoku krājumi Ķīnas galvenajās jūras ostās
Mājokļu tirgus lejupslīde Ziemeļamerikas kokmateriālu ražotājiem var nozīmēt vairāk dīkstāvju
Krievijas zāģmateriālu un saplākšņa ražošana 2022. gada janvārī-oktobrī strauji samazinājās
Koksnes imports Apvienotajā Karalistē sasniedz zemāko līmeni sešos gados
Atskats uz CEI-Bois kopsapulci
Zviedrijas zāģmateriālu eksporta cenas turpina kristies
Savu interešu aizstāvībai Somijas meža nozare veidos biroju Briselē
Eiropas Investīciju bankas vides programma
Par starptautiskās savvaļas dzīvnieku un augu tirdzniecības noteikumiem
Granulu cenas Vācijā krasi samazinās
Jaunie izaicinājumi un iespējas lapu koksnes kokmateriālu tirgū Eiropā
ASV: Papildu spiediens uz cenām pēc “milzu burbuļa”
Austrija: Hasslacher pārņem Gemson uzņēmumu
Kokrūpniecība COP27: klimata aizsardzības un uzņēmējdarbības apvienošana
Egger uzņēmumu grupa iegulda 25 miljonus eiro Unterradlbergas plānā
Välinge mātesuzņēmums iegādājas Horvātijas mēbeļu ražotāju
Ķīnas un Eiropas Savienības koksnes izstrādājumu tirdzniecības attīstība vērtējama dažādi
Homag Group 2022. gada janvārī-septembrī palielināja pārdošanas apjomus par 20%
Inovāciju plāns pilsētu mežsaimniecībā
Latvijā notiks Tirgus piekļuves diena 2022
Pērn augstākā rentabilitāte veselības nozarē, zemākā – atpūtas un izklaides sektorā
Darba tirgus prognozes līdz 2040. gadam
Apvienotā Karaliste: 2023. gadā gaidāma neskaidra kokmateriālu tirgus situācija
Saistībā ar importa kontroli Arauco rūpnīcām Argentīnā draud slēgšana
Igaunija: Skujkoku baļķu cenas 2022. gada 3. ceturksnī turpina kristies
Indonēzija samazina kokmateriālu eksportu uz Ķīnu un ASV
Krievijas kokrūpniecības uzņēmumi izmanto mazāk nekā 50% iespējamās jaudas
Latvija: Koksnes cenas ir sasniegušas pārejošu minimumu, turpmāks kritums nav gaidāms
Drūmais stāvoklis mājokļu tirgū apdraud Ziemeļamerikas kokzāģētavas
Norvēģu uzņēmums Moelven samazinās ražošanu savās kokzāģētavās
Oktobrī nedaudz uzlabojies noskaņojums Vācijas kokrūpniecībā
Paredz Ziemeļamerikas koksnes izstrādājumu tirgus strauju pieaugumu līdz 2026. gadam
Pasaules ekonomikas lejupslīde aizēno tuvākā laika kokrūpniecības tirgus perspektīvas
Palēninoties starptautiskajai tirdzniecības plūsmai, strauji samazinās kravu pārvadājumu apjoms pa jūru
Western Forest Products uzskata, ka situācija Ziemeļamerikas mājokļu tirgū veicina kokmateriālu pieprasījumu
Ziemeļamerikas kokapstrādes kompānija Interfor ziņo par 2022. gada 3. ceturkšņa rezultātiem
Koncerns Western Forest Products ierobežos savu Port Alberni kokzāģētavu darbību
Lapu koksnes konference 2022: lapu koksnes tirgus starp izejvielu trūkumu un augstām enerģijas izmaksām
Skujkoku apaļkoku cenas Latvijā 2022. gada 3. ceturksnī turpina pieaugt
Skujkoku zāģmateriālu cenas Vācijā septembrī samazinājās par 21%
Zems granulu kurināmā piedāvājums Eiropā rada piegādes šoku*
Būvniecības aktivitātes pieauguma dēļ nedaudz palielinās zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā
Traucējumi pasaules kokmateriālu un apaļkoku tirdzniecībā Ukrainas kara dēļ
Uzņēmums Rayonier iegādājas meža zemes ASV dienvidos
Uzņēmumi Holmen un SCA plāno būvēt lielu kokzāģētavu Zviedrijas ziemeļos
FSC kā biedru organizācija
Starptautiska preču transportēšana
Kā darījumiem ar kokmateriāliem piemērot PVN?
7. Starptautiskā konference “Zemes izmantošanas nozaru ilgtspēja – Eiropas vides politikas prasību un ģeopolitiskās realitātes apstākļos”

OKTOBRIS 2022

Ziemeļamerikas kokzāģētavas samazinās ražošanu, lai celtu zāģmateriālu cenas
Nepareiza NACE kodu lietošana var novest pie “zaļmazgāšanas”
Somija: Baļķu cenu kritums septembrī
Somijā strauji pieaug bērza koksnes cena
Skujkoku apaļkoksnes cenas Vācijā turpina kristies
Paredzams, ka koksnes cenas Latvijā turpinās pieaugt
Brazīlijas un Urugvajas koksnes šķeldas eksporta apjoma pieaugums, Čīles piegāžu kritums
Krievijas saplākšņa rūpnīcas turpina samazināt ražošanas jaudu noslodzi
Ķīna: Pieprasījums pēc skujkoku apaļkokiem un zemas cenas; egļu imports no Eiropas strauji samazinājies
Īrija: Kokmateriālu cenu kritums 2022. gada 3. ceturksnī
Vācija: Skujkoku un lapu koksnes zāģmateriālu ražotāju cenu indekss liecina par mainīgām tendencēm
Polija: OSB un skujkoku zāģmateriālu cenas strauji samazinās
Krievijas kokrūpniecības situācija ir sarežģīta, bet ne kritiska
Koksnes imports uz Apvienoto Karalisti ir palēninājies, bet krājumi ir stabili
Eiropas koka paneļu ražotāji šoziem saskaras ar “perfektu vētru”
Austrija: Zāģbaļķu cenas oktobrī bija stabilas; zems pieprasījums zāģētavās
FSC ĢA 2022 akceptē priekšlikumu pastiprināt prasības neskartu meža ainavu (IFL) un vietējo kultūras ainavu (ICL) saglabāšanai
Par FSC Ģenerālajai asamblejai iesniegtajiem priekšlikumiem un rezultātiem
Šomēnes Lionā notiks starptautiskā konference par lapu koku koksni
FSC nozīmes palielināšana valstu valdībām
Kopienu meži un ģimenes meži (Community and Family Forests)
Par Latvijas Meža nozares arodbiedrības 9. kongresu
Cilvēka tiesību un darba godināšana (Celebration of people)
Kā varam pierādīt mežu, meža produktu un pakalpojumu vērtību kā ilgtspējīgas attīstības mērķu katalizatoru?
Ziemeļamerikas zāģmateriālu tirgus 2022. gada 4. ceturksnī un 2023. gada 1. ceturksnī saglabāsies svārstīgs
Vai importētāji ir gatavi ES kokmateriālu regulas aizstāšanai?
Prognozes: Nākamgad Somijā koksnes izmantošana pieaugs, apaļkoku cenas samazināsies
Skujkoku zāģmateriālu tirdzniecībai pasaulē lejupejoša tendence
Polijas kokrūpniecība nonākusi krīzē, paredz strauju izejvielu cenu pieaugumu
Jaunzēlandes apaļkoku eksporta cenas uz Ķīnu oktobrī samazināsies
Granulu cenas Eiropā sasniegušas vēsturisku līmeni
FAO: Paredzams, ka līdz 2050. gadam koksnes pirmapstrādes produktu patēriņš pieaugs par 37%
Austrijas uzņēmums “Binderholz” līdz gada beigām sāks ražošanu jaunā masīvkoka paneļu rūpnīcā
Somijas meži jāizmanto aktīvi, daudzveidīgi un ilgtspējīgi, teikts meža stratēģijas projektā
Kā kopīgi ar pamatiedzīvotājiem, kopienām, mazajiem zemes un meža īpašniekiem un nodarbinātajiem veidot mežsaimnieciskos risinājumus?
FSC ĢA 2. dienas notikumu apkopojums
Priekšlikumu izskatīšanas process. 10. oktobris
Laipni lūgti FSC Ģenerālajā asamblejā! Direktoru padomes vēstījums
Par draudzību, atbalstu un uzvaru!
Pasaulē lielākā granulu rūpnīca uzsāk ražošanu ASV Misisipi štatā
Latvijas meža nozari ietekmē aktuālie pasaules notikumi
Krievijas bērza saplākšņa aizstājēji Eiropas tirgū
Kompānija “Mercer” pabeidz Vācijas “HIT Torgau” iegādes darījumu par 270 miljoniem eiro
Koksnes enerģija: Eiropas meža nozare reaģē uz grozījumiem, par kuriem nobalsoja Eiropas Parlaments
Kanādas uzņēmums “Interfor” par 236 miljoniem dolāru iegādājas “Chaleur Forest Products”
Pašreizējā situācija Eiropas kokrūpniecības nozarē
Zāģētavu darbības ierobežojumi rada nemainīgas zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā

SEPTEMBRIS 2022

Likti pamati sadarbībai starp Rīgas domi, “Rīgas Mežiem” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti
Koksnes izmantošana enerģētikā: vai kritika ir pamatota?
“Danske Bank”: Ekonomikas krīze skars mājsaimniecības no trim pusēm
Somija: zāģbaļķu pieprasījuma samazināšanās pazemina cenas un samazina eksportu
Līdz 2027. gadam paredz globālā CLT tirgus divkāršošanos
Malkas trūkums Francijā paaugstina apaļkoksnes cenas
Palielinoties lapu koku koksnes eksportam uz Ķīnu, vērojams tās trūkums Vācijā
Kanādas kokrūpniecības uzņēmuma “Tolko“ mērķis – līdz 2023. gada 4. ceturkšņa beigām atsākt “High Prairie“ OSB plātņu ražotnes darbību
Austrija: Zems apstrādes līmenis kokrūpniecībā, baļķu cenas samazinās
ASV zāģmateriālu cenas samazinās turpat līdz pirmspandēmijas līmenim
Federālo rezervju sistēmai paaugstinot procentu likmes, ASV kokmateriālu cenas samazinājās par 10%
Vācijas kokrūpniecības nozari tuvākajos mēnešos sagaida negatīvas tendences
Ķīna: zāģbaļķu krājumi turpina samazināties, importa cenām ir augšupejoša tendence
Ziemeļamerikas zāģmateriālu ražotāji samazina ražošanas apjomus, tas liecina, ka pieaug procentu likmes
Kanādas uzņēmums “Canfor” tirgus situācijas dēļ uz laiku samazina ražošanas jaudu Britu Kolumbijā
LVMI “Silava” “Mežzinātnes pēcpusdiena”
Vairākās Eiropas valstīs tiek ziņots par kokmateriālu un malkas trūkumu
Par dažām FSC tīmekļa vietnes jaunajām funkcijām
Koncerns “Bergs” slēdz Broakullas rūpnīcu Zviedrijā
Koksnes cenas samazinās, ASV hipotekāro kredītu likmes sasniedz augstāko līmeni 14 gadu laikā
Koksnes granulu trūkums Francijā izraisa cenu pieaugumu
Tendences pasaules koksnes tirgos: Kas gaidāms gada beigās?
“Zaļās organizācijas” vēršas tiesā par ES kodolenerģijas un gāzes nozares noteikumiem
Zviedrija: “Vida Group” apgalvo, ka elektroenerģijas cena laika gaitā ietekmēs ražošanu
“Weyerhaeuser” ziņo par darba pārtraukšanu Oregonā un Vašingtonā streiku dēļ
ASV kokrūpniecības nozares pārstāvji apgalvo, ka Kanādas skujkoku produkcijas ražotāji saņem klimata subsīdijas
Eiropas kokrūpniecības nozares organizācijas atzinīgi vērtē jauno ES meža stratēģiju
ES Parlaments atzīst koksnes primāro biomasu par atjaunojamo enerģijas avotu
Apvienotās Karalistes būvnieku padomes darba grupa norāda uz enerģijas izmaksu pieauguma iespējamo ietekmi uz kokmateriālu cenām
Polijas kokrūpniecības nozare aicina mainīt valsts mežu koksnes tirdzniecības politiku
Eiropas Parlamenta politiskās grupas atbalsta plānus pārtraukt subsīdijas biomasai
Strauji augošas malkas cenas un kurināmās koksnes trūkums visā Eiropā
FSC Ģenerālās Asamblejas biļetens # 6
Igaunijā pieprasījuma krituma dēļ dažas kokzāģētavas var apturēt darbu
Koksnes granulu ražošanas jaudas Ziemeļamerikā turpina palielināties
Koskisen investēs Kärkölä 48 miljonus eiro. Ražošanu plānots sākt 2023. gada vasarā
Skujkoku zāģmateriālu cenas Ziemeļamerikā turpina samazināties
Austrija: Zāģbaļķu cenas ievērojami samazinājušās
Kokmateriālu tirdzniecība Somijā samazinās par 30%
Pieaugot gāzes cenām, vācieši energoresursus cenšas iegūt no malkas
Vācijas kokmateriālu tirdzniecība cieš no augstajām enerģijas izmaksām
Zviedrijas zāģmateriālu tirgū šoruden gaidāms karsts laiks
Somijas kokmateriālu tirdzniecība samazinājusies par 30%
Krievijas saplākšņa rūpniecība piedzīvo krīzi
Ikea paziņo par turpmākiem ieguldījumiem Ķīnas tirgū
Skujkoku koksnes piedāvājums Apvienotajā Karalistē ievērojami pārsniedz pieprasījumu
Krievija: Sankcijas būtiski samazina koksnes izstrādājumu ražošanu
Koksnes cenas Latvijā piedzīvojušas nepieredzētas svārstības
“Koka pilsētas” līdz 2100. gadam varētu ietaupīt miljardu tonnu emisiju, apgalvo zinātnieki
Francijas skujkoku zāģētavas ziņo par ievērojamu tirgus lejupslīdi
Eiropas kokmateriālu tirgus paredzami saskarsies ar virkni jaunu problēmu
Canfor samazina ražošanu Zviedrijas kokzāģētavās
Ķīna: Skujkoku apaļkoku tirgus pārskats augustā

AUGUSTS 2022

Polijas Valsts mežu Gdaņskas reģionālās direkcijas paziņojums par FSC sertificēšanu
10 soļi nelikumīgas mežizstrādes samazināšanai Ukrainā
Modes industrija pievēršas ilgtspējīgai mežsaimniecībai
FSC blokķēžu tehnoloģija: No izmēģinājuma projekta līdz iepriecinošiem rezultātiem

JŪLIJS 2022

Atbalsts kolēģiem Ukrainā turpinās
Granulu cenas Rietumeiropā ievērojami augstākas nekā pirms gada
Vietējie zemes īpašnieki – kūdras ieguvēji pretēji VARAM un ārvalstu kapitāla kūdras atradņu nomniekiem iebilst pret enerģētiskās kūdras sektora slēgšanu

JŪNIJS 2022

Vasaras Saulgriežos
Aktuālākās prezentācijas par nozari un ar to saistīto politiku

MAIJS 2022

Palīdzība Ukrainai. Par patiesu draudzību
Ukrainas mežsaimnieki turpina saņemt palīdzību no Latvijas
Latvijas mežsaimnieki kopā ar Volīnijas mežsargiem Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodeva divus džipus un medikamentus
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā

APRĪLIS 2022

Par nepieciešamību nekavējoties rīkoties Latvijas valsts, sabiedrības un tautsaimniecības interesēs
Mežs ienāk Jelgavā
Volīnijas mežsaimnieki saņem medikamentus no kolēģiem Latvijā
Par kompensācijām meža īpašniekiem un Somijas pieredzi
FSC Ģenerālās asamblejas 2022. gada reglaments
Par "Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizāciju"
FSC veic "nelielas izmaiņas", pārskatot četrus starptautiskos vispārējos rādītājus
FSC sertifikāti karadarbības zonā Ukrainā ir apturēti
Situācija sertifikācijas jomā saistībā ar Krieviju un Baltkrieviju. Jautājumi

MARTS 2022

FSC Stratēģija 2021.-2026. gadam
FSC Nacionālā pārstāvja nozīme un apstiprināšanas kārtība
Turpinām palīdzēt Ukrainas meža nozares kolēģiem
Par Eiropas Gada koku 2022 balsojumā atzīts Belovežas gāršas sargs*. Aģes dižozols 9. vietā
Pieaugot civiliedzīvotāju upuru skaitam Krievijas karā pret Ukrainu, tiek lemts par Krievijas naftas embargo
FSC Ģenerālās asamblejas biļetens. 2022. gada marts
“Mēs ar Ukrainu!” Latvijas mežkopji to pierāda darbos
Vēstule no Ukrainas meža nozares pārstāvja
Lielās vides aktīvistu organizācijas un grupas ignorē vai izliekas nemanām karu Ukrainā. Kāpēc?
Nekādu FSC sertificētu koksni un tās materiālu no Krievijas vai Baltkrievijas!
Par Krievijas dabasgāzi saņemtā nauda top zaļa
FSC pagaidu paziņojums par karu Ukrainā un organizācijas rīcību
Atbalstiet Ukrainu! Neizmantojiet koksni no Krievijas un Baltkrievijas!
Ukrainas Mežu pārvaldes kolēģa vēstule
Par FSC vadības reakciju uz Krievijas iebrukumu Ukrainā
Karš Ukrainā kā pagrieziena punkts Eiropas gāzes atkarībā
Stora Enso aptur ražošanu un tirdzniecību Krievijā
FSC par darbinieku tiesībām izvēlēties arodveselības un darba drošības pārstāvi

FEBRUĀRIS 2022

Kūdras ieguves un pārstrādes un meža nozares vienojas par sadarbību
Kā rīkoties krīzes gadījumā?
Pirmā starptautiskā FSC biedru sanāksme 2022. gadā
Eiropas zaļo obligāciju standarts
FSC plāno sākt apmācību par gēnu inženierijas sasniegumu izmantošanu FSC nesertificētajās meža platībās
FSC sistēmai oficiāli pievienojusies Norvēģija
Kādu brīdi nedarbosies FSC meklētājierīce
Pamatnostādnes zemes izmantošanas, kūdras ieguves un pārstrādes, mežsaimniecības un saistītajās nozarēs
Korporatīvie lobiji acīmredzami ietekmē ESG* regulējumu
Sākas balsojums par Eiropas Gada koku 2022

JANVĀRIS 2022

ES finansējums 2021.-2027. gadam. Ekonomikas ministrijas atbalsta pasākumi

DECEMBRIS 2021

Mežiem Centrālāfrikā augt! Ilgtspējas jautājumu aktualitāte Kongo baseinā

NOVEMBRIS 2021

Konference “Dabas resursu ilgtspējīga apsaimniekošana – veiksmīgas sociālekonomiskās attīstības pamatnosacījums Eiropas Savienības jaunās vides politikas ieviešanas periodā”
Aģes dižozols piedalīsies Eiropas gada koku konkursā
FSC: pārveidošanas jautājumu politika un kaitējuma novēršanas sistēma - nākamie soļi
18. novembrī
Atklāta vēstule FSC International Valdei
Par FSC Ģenerālo Asambleju. Kopsavilkums
Aģes dižozols: Eiropas gada koks Latvijā 2021
6. Starptautiskā konference “Dabas resursu ilgtspējīga apsaimniekošana – veiksmīgas sociālekonomiskās attīstības pamatnosacījums Eiropas Savienības jaunās vides politikas ieviešanas periodā”

OKTOBRIS 2021

FSC: fakti un skaitļi. 2021. gada oktobris
Iniciatīva: "Kļūdu labojums"
Eiropas Meža īpašnieku Vīnē parakstītā deklarācija par ES Meža stratēģiju 2030
Eiropas Revīzijas palāta: Eiropas Savienības finansējums biodaudzveidībai un klimata pārmaiņām ES mežos

SEPTEMBRIS 2021

Ceļā uz FSC Ģenerālo asmbleju. 12 iniciatīvas
FSC Focus Forests Green Paper
Informatīvais ziņojums par mežu nozīmi Latvijā
LMSP Meža programmas seminārs Alojā
Latvijas Meža programmas seminārs Kazdangā 1. oktobrī
Balsojums. Eiropas Gada koks Latvijā

JŪLIJS 2021

FSC. Introduction to Focus Forests

JŪNIJS 2021

2021. gadā plānotie starptautiskie meža nozares pasākumi
Par ekstrēmismu un fanātismu dabas aizsardzībā
Biogāze: vajadzīgais risinājums domāšanas maiņai Eiropas Savienībā

MAIJS 2021

Ko nozīmē "zaļā domāšana", kam aiz muguras stāv politiķi un bankas?
Eiropas Gada koks Latvijā
To nevar tā vienkārši... izdomāt un uzrakstīt!

APRĪLIS 2021

Eiropas Zinātnieku nakts 2021
FSC Direktoru padomes viedoklis par Greenpeace ziņojumu
Par Eiropas Savienības topošās jaunās politikas ietekmi uz mežu apsaimniekošanu

MARTS 2021

Nacionālā mežu apsaimniekošanas standarta izstrādes plāns
Koksnes resursu bilances atšķirību analīze ES
Meži. Eiropas Savienības jaunā stratēģija. Konsultēšanās
Sertifikācija un Klimata obligāciju standarts
Vairāk nekā 40 dabas teritorijās atjaunos 20 aizsargājamos biotopus un vairāku sugu dzīvotnes
ES Biodaudzveidības stratēģija 2030. gadam. Nostājas dokuments
Aktualitātes iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanā 2021. gadā

FEBRUĀRIS 2021

Latvijas reģionu apaļkoku tirgus cenu monitoringa rezultāti. 2021. gada februāris
ES Biodaudzveidības stratēģija 2030. gadam
Rīkkopa ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai plānošanā
PROmoting the Governance of Regional Ecosystem ServiceS = PROGRESS
The FSC National Forest Stewardship Standard of Lithuania
The FSC National Forest Stewardship Standard of Sweden

JANVĀRIS 2021

Eiropas Meža institūts (EFI) atbalsta Meži Eiropā darbību

DECEMBRIS 2020

“Rīgas meži” kopā ar Rīgas domi piedāvā digitālo karti (mdps.rigasmezi.lv) pastaigām mežā
"Meža un saistīto nozaru attīstības problēmas un perspektīvas klimata izmaiņu laikmetā Latvijā un Eiropā"
LMSP 5. konference “Meža un saistīto nozaru attīstības problēmas un perspektīvas klimata izmaiņu laikmetā Latvijā un Eiropā”
FSC Globālās stratēģijas "apskats"
FSC Global Membership Meeting 2020

NOVEMBRIS 2020

Par sertifikāciju un dabas datu pārvaldības sistēmu "Ozols". Zemkopības ministrijas skaidrojums
Darbs sertifikācijas speciālistam
FSC vebinārs par būvniecības ilgtspēju
FSC vebinārs "Mežs un mode"

OKTOBRIS 2020

Latvijas Meža programmas seminārs. Skrunda. 16. oktobris
LMSP Meža programmas seminārs Dobelē. 30. oktobris

SEPTEMBRIS 2020

Latvijas Meža programmas seminārs Aknīstē 2. oktobrī

AUGUSTS 2020

Latvijas Meža programmas seminārs LLU Meža fakultātē
Mežs ienāk Jelgavā 2020!

JŪLIJS 2020

FSC Globālās stratēģijas vadlīnijas

MAIJS 2020

Daugavpils Universitātes 62. starptautiskā zinātniskā konference
Vēstule "Par Konceptuālo ziņojumu..."

APRĪLIS 2020

LLU pirmo reizi iekļūst Starptautiskajā universitāšu ietekmes reitingā
Jāņa Vitenberga padomnieks būs Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss

MARTS 2020

Ar mežu platībām Latvijā viss kārtībā! (Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektorāta atbilde)
Konference. Ilgtspējīgas bioekonomikas attīstība 2020: no globālas domāšanas līdz vietējai rīcībai. Kauņa
Konference: Meža ģenētiskā resursa saglabāšana klimata mainībā (Karpača, Polija)
IUFRO 7. Starptautiskā darbnīca par koku kaitēkļu ģenētisko mijiedarbību (Pontevedra, Spānija)
Konference: Mežsaimniecība: tilts nākotnē (Sofija, Bulgārija)

FEBRUĀRIS 2020

Latvijas Meža programmas seminārs. Salacgrīva. 6. marts
Konference "Medības. Drošība. Sabiedrība. Valsts"

JANVĀRIS 2020

Latvijas Meža programmas seminārs. Alūksne. 13. marts
"Forestry - bridge for the Future", Sofija, Bulgārija
"Managing forests in the 21st century", Potsdama, Vācija
Latvijas Meža programmas seminārs. Jaunpiebalga. 28. februāris
Latvijas Meža programmas seminārs. Skrunda. 24. aprīlis
Ne viss ir zelts, kas spīd! Kāpēc Latvijai šoreiz nevajag Eiropas miljonus?
LU 78. Starptautiskā zinātniskā konference. 2020. gada janvāris/marts

DECEMBRIS 2019

Latvijas Kūdras asociācija par Valsts kontroles iniciatīvu pievērst uzmanību derīgo izrakteņu apsaimniekošanai un uzskaitei valstī

NOVEMBRIS 2019

Simpozijs "Problems in Biodiversity Conservation in the Baltic Forests and Possible Solutions"
Meža nozares konference 2019
Nacionālā enerģētikas un klimata plāna (2030. gadam) projektu nodod starpinstitūciju saskaņošanai
Latvijas Mežzinātnes diena “Mežs un mežkopība mainīgā klimatā”
LMSP vēstule par Mežirbes (Bonasa bonasia) aizsardzības plāna (MAP) zinātnisko ekspertīzi
Ekoloģisms Vācijā un ģimeņu labklājība
Latvijas iespējas un panākumi. Vai varēsim vienoties?

OKTOBRIS 2019

Konference “Mežsaimniecība – Latvijas tautsaimniecības balsts bioekonomisko nozaru attīstības kontekstā” I daļa
Konference “Mežsaimniecība – Latvijas tautsaimniecības balsts bioekonomisko nozaru attīstības kontekstā” II daļa
Mežsaimniecība - Latvijas tautsaimniecības balsts bioekonomisko nozaru attīstības kontekstā
Konference “Mežsaimniecība – Latvijas tautsaimniecības balsts bioekonomisko nozaru attīstības kontekstā”
Konference “Mežsaimniecība – Latvijas tautsaimniecības balsts bioekonomisko nozaru attīstības kontekstā”
Forestry – Pillar of Latvian National Economy in the Context of Bioeconomic Fields Development

SEPTEMBRIS 2019

Īsumā par situāciju zāģmateriālu tirgū
Latvijas Meža programmas seminārs Burtniekos
Noderīgi arī meža īpašniekiem!
Latvijas Meža programmas seminārs Mālpilī

AUGUSTS 2019

Par FSC aptauju
Par FSC auditu
FSC Eiropas un NVS biedru sanāksme Prāgā
Sertifikācijas aktualitātes

JŪLIJS 2019

Norvēģijā atklāta augstākā koka ēka Pasaulē
Sidnejas Ziemeļrietumu Metro kļūst par pirmo sabiedriskā transporta projektu, kas ieguvis PEFC projekta sertifikāciju

MAIJS 2019

PEFC sertifikācijas institūcijas prasības tiek pārskatītas - sniedziet atsauksmes!
Sākusies FSC Mežu apsaimniekošanas grupu standarta pārskatīšana
Dānijas Kroņprincese apmeklē PEFC stendu Kopenhāgenas modes samitā
FSC Starptautiskā valde apstiprina Kontrolētās koksnes stratēģiju

NOVEMBRIS 2018

“Zaļi mazgātā” koksne - kāpēc FSC sertifikācija noris tikai attīstītajās valstīs

OKTOBRIS 2018

FSC Nacionālā standarta projekta iespējamā ietekme uz Valsts stratēģisko resursu

SEPTEMBRIS 2018

Aicinām pieteikties konferencei Daugavpilī!
FSC Boreālā sanāksme Tallinā

AUGUSTS 2018

Konferences “Dabas resursu ilgtspējīga apsaimniekošana – Baltijas jūras reģiona valstu ekonomiskas attīstības virzītājspēks” programma

JŪLIJS 2018

Līdzdalībnieki korupcijā Ukrainā
Латвийские леса: рубить нельзя оставить
Rezervē datumu - LMSP un Daugavpils Universitātes 3. Starptautiskā konference 25. oktobrī
FSC samazina kontrolētās koksnes riskus Latvijai

JŪNIJS 2018

Ieinteresētās puses vienojas par pamatu, uz kura balstīt kontrolētās koksnes stratēģiju
Dabas skaitītājiem otrā peļņas sezona
LMSP Privātuma politika
FSC atbilde uz LMSP uzdotajiem jautājumiem par FSC attīstību Latvijā

MAIJS 2018

Par FSC Nacionālā meža uzraudzības standarta projektu Latvijai
Par Kontrolēto koksni Latvijā
Izaicinājumi prasa jaunus risinājumus
Par mikroliegumu izveidošanas un apsaimniekošanas kārtību, to aizsardzību, kā arī mikroliegumu un to buferzonu noteikšanu

APRĪLIS 2018

Vai līdzšinējā vides politika ir nacionālās interesēs?
Mežsaimniecības vides subsīdijas Somijā
Greenpeace International neatjauno dalību FSC
LATVIJAS FSC MEŽA UZRAUDZĪBAS STANDARTA PUBLISKĀ APSPRIEŠANA

MARTS 2018

Sirsnīgus svētkus ģimenes lokā!
KONFERENCE - MŪSDIENĪGA KOKMATERIĀLU UZSKAITE MEŽA NOZARES KONKURĒTSPĒJAS PAAUGSTINĀŠANAI
Teju miljards eiro valsts makā
Mežsaimniecības un lauksaimniecības nozaru lūgums atzīt mežsaimniecības lomu ES klimata pārmaiņu mazināšanas politikā pēc 2020. gada
Privātā meža pārvaldība, valsts politikas ietekme: Meža uzraudzības padome Krievijā un Brazīlijā

FEBRUĀRIS 2018

ES koksnes patēriņa tendenču ilgtspējības analīze
Somijas mežsaimniecība un Latvijas konteksts
Mežā sapūst 1,5 miljardi eiro
Kuldīgas saplāksni pārceļ citā līgā

JANVĀRIS 2018

Eņģeļa sapnis II
Eņģeļa sapnis I
Polijas valsts meži standarta izstrādes darba grupā strādās vides sekcijā
Somija var! Bet Latvija nedrīkst?
Somija - Mežs un klimats
About economy of nature friends and green propaganda propping it
Об экономике «друзей природы» и «зеленой пропаганде» для ее обоснования
About the denigration of the Latvian forest industry
Вещи надо называть своими именами

DECEMBRIS 2017

Vai mežsaimniecības politikā valda populisms?
Sveiciens Ziemassvētkos un Jaunajā 2018. gadā!
Ar LMSP atbalstu top Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes ābeļdārzs
FSC CNRA tulkojums latviešu valodā
Cilvēks - latvietis - Sarkanajā grāmatā?

NOVEMBRIS 2017

The Next Wave of Extremists Will Be Green Militant environmentalism is coming. And we aren’t ready for it.
Foto un prezentācijas no konferences Zeme un cilvēks - Līdzsvarotā mijiedarbībā
Sveiciens Valsts svētkos!

SEPTEMBRIS 2017

Atskats uz apaļā galda diskusiju par mežu sertifikāciju ECE reģionā
Privātā mežsaimniecība pakļauta riskam

AUGUSTS 2017

LMSP sadarbībā ar Latvijas meža nozari meklē sertifikācijas sistēmas vadītāju mežu apsaimniekošanas uzņēmumā
Aptauja par Mežu stāvokli Latvijā
Stratēģiju analīze, lai uzlabotu mazas un zemas apsaimniekošanas intensitātes mežu sertifikāciju Eiropā

JŪLIJS 2017

MKP izbraukuma sanāksme 19.jūlijā un atbalsts MK noteikumu grozījumiem
Apaļā galda diskusija par Mežu apsaimniekošanas sertifikāciju ECE reģionā

JŪNIJS 2017

Joprojām aktuāli mums visiem 2020: Kā skaitīs dabu, un kas būs pēc tam?

MAIJS 2017

Eiropas reģionālā sanāksme Somijā
LMSP Meža diena - no sēklas līdz koka galdam

APRĪLIS 2017

Latvijas mežu stāsts
Izveidota LMSP mājaslapas mobilā versija
SUSAB kļūst par otro dubultsertificēto mežu apsaimniekotāju Latvijā

MARTS 2017

LMSP Meža diena - 28. aprīlī
Atskats uz privāto mežu sertifikācijas darba grupas sanāksmi Lietuvā

JANVĀRIS 2017

Standartu tulkojumi Valsts valodā
SIA Skogssallskapet aicina pievienoties Mežu apsaimniekošanas sertifikāta grupai
Biotopi Zviedrijā
LMSP sadarbībā ar SIA Metsa Forest Latvia izstrādā mobilo aplikāciju "Meža Monitors"
Ilgtspējīgas mežsaimniecības saknes meklējamas izpratnē
Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un Natura 2000 teritorijā “Ādaži”

DECEMBRIS 2016

Kas notiek Vides konsultatīvajā padomē?
Vienoti Ilgtspējīgai mežu apsaimniekošanai
Par 18. decembra raidījuma De Facto sižetu “Pusē valsts mežu vairs nav FSC mežu apsaimniekošanas sertifikāta” un 19. decembra Latvijas radio Nr. 1 raidījuma Pēcpusdiena tematu “Vairāki LVM reģioni zaudējuši sertifikātu par videi draudzīgu saimniekošanu”
Nav 'labu' un 'sliktu' mežu sertifikātu
Atskats uz starptautisko zinātnisko konferenci “Vide un meža ilgtspējīga apsaimniekošana Baltijas reģionā – problēmas un risinājumi”.

NOVEMBRIS 2016

SIA Sodra Mežs vienbalsīgi uzņemti LMSP sastāvā
Veiksmīgas LMSP un SIA IRI Asset Management sadarbības rezultātā uzņēmums iegūst Ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas sertifikātu
Starptautiska konference Daugavpilī

AUGUSTS 2016

SIA Skogssallskapet uzsāk dalību LMSP
LMSP piedalās starptautiskajā konferencē BaltDendro2016

JŪNIJS 2016

Daugavpils Universitāte, Ogres tehnikums un studentu biedrība "Šalkone" kļūst par LMSP Sociālās sekcijas biedriem