2.-8. marts

08.03.2024 |  LMSP
Vērts zināt! Par svarīgiem notikumiem
 
Akcija “Ziedu ceļos” no 1. februāra līdz 30. oktobrim
 
9. un 10. martā Līgatnes dabas taku jubileja. Atvērtās ekskursijas
 
23. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicina ekonomikas, vadībzinātņu un sociālo zinātņu absolventus satikties Jelgavā un kopīgi svinēt fakultātes 55 gadu jubileju.
 
18.-19. aprīlī Daugavpils Universitātes 66. starptautiskā zinātniskā konference
 
20. aprīlī 6. Vimbu svētki Bauskā
 
Latvijas meža dienas – 24. un 25. maijā
 
 
 
 
 
https://www.retv.lv/raksts/saja-trauksmainaja-laika-ir-japiebremze-mezsaimnieki-pieprasa-sapratigu-zala-kursa-ieviesanu

Par oficiālo

https://www.zm.gov.lv/lv/jaunums/zemkopibas-ministrs-armands-krauze-latvijas-politiku-uzdevums-ir-izveidot-godigu-kompensaciju-sistemu-meza-ipasniekiem-un-lauksaimniekiem
Zemkopības ministrijas atbildes uz meža nozares prasībām.
 
Latvija kā Krievijas robežvalsts cenšas panākt iespējami ātrāku ekonomisko saišu saraušanu ar agresorvalsti, un šī Latvijas iniciatīva aizliegt lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešanu (importu) no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī no citām trešajām valstīm, ja attiecīgie produkti ir Krievijas vai Baltkrievijas izcelsmes, ir papildu elements kopējai ES sankciju politikai.
 
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/07.03.2024-valsts-vides-dienesta-vaditaja-amatam-virza-varam-darbinieku-keninu.a545781/
Konkursā par Valsts vides dienesta ģenerāldirektora amatu uzvarējis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Andris Ķēniņš.
 
Prognozējams, ka apstrādes rūpniecības attīstību šogad turpinās ietekmēt kara darbības Ukrainā radītās sekas, kā rezultātā turpināsies izejvielu piegāžu ķēžu traucējumi. Uzņēmumus ietekmēs arī izejvielu cenas, tai skaitā energoresursiem. 

Par nozares jautājumiem

https://www.db.lv/zinas/ptac-un-mebelu-razotaju-asociacija-latvija-parakstijusas-sadarbibas-ligumu-515451
Sadarbības ietvaros plānoti pasākumi, tostarp informēšanas aktivitātes patērētāju un komersantu auditorijām, apmācību organizēšana ražotājiem, tirgus uzraudzības projektu organizēšana, informācijas apmaiņa jomās, kurās nepieciešama pastiprināta uzraudzība, piemēram, e-komercijas jomā, vadlīniju izstrādē komersantiem un citiem.
 
Inflācijas dzēšanas pasākumi, paaugstinot aizdevumu procentlikmju līmeni, sarežģītā un neprognozējamā ģeopolitiskā situācija ir samazinājusi mēbeļu eksporta ieņēmumus; Latvijā strādājošie ražotāji gaida tirgus atdzīvošanos 2024. gada otrajā pusē.
 
“Latvijas Finieris” un “Woodstock” konsorcijs atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas lēmumu, ka Krievijas bērza saplākšņa importam tiks piemērota muitas nodeva, jo ir pierādījumi par to, ka tiek apieta nodeva, bērza saplāksni nosūtot caur Kazahstānu un Turciju.
 
Bērza mizas ekstraktvielas jau izsenis ir atzītas kā īpaši piemērotas veselības uzlabošanai un ādas kopšanai. Tās satur bioloģiski aktīvos triterpēnus betulīnu, betulīnskābi un lupeolu, kas pazīstami ar savām pretiekaisuma, antioksidanta un pretnovecošanās īpašībām.
 
Lai nodrošinātu kvalitatīvu informācijas apmaiņu un stiprinātu sadarbību ar partneriem kūdras ieguvē, februāra beigās “LVM Zemes dzīles” organizēja mācību semināru, kurā piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvji, kā arī kūdras ieguvēji LVM iznomātajos purvos.
 
No savas ministrēšanas laika pieredzes varu teikt, ka lai kāda nacionālā līmenī būtu izpratne par to, ko vajag un ko nevajag darīt no tā, kas uzrakstīts Briselē, tas neatceļ minētās tūkstoš lapaspuses.
 
Brīvprātīgais oglekļa tirgus ir sistēma, kas paredzēta oglekļa kredītu maiņai, proti, siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai, novēršanai vai izņemšanai. Tas joprojām ir agrīnā stadijā, taču vienlaikus strauji aug un mainās.
 
Akcentējot dabai saudzīgākas tehnikas izmantošanu meža darbos, SIA “Rīgas meži” Juglas mežniecībā pirmo reizi pilotprojekta ietvaros mežizstrādi veiks ar mazgabarīta tehniku. Darbi notiks priežu audzē pie Ulbrokas, tos plānots uzsākt šajā nedēļā.
 
Par nozari un kultūru
 
Ikviens interesents aicināts lūkot vēsturisko Vijciema čiekurkalti darbībā – no 11. marta tiks sākta šogad ievākto čiekuru žāvēšana. Turklāt no šī gada Vijciema čiekurkaltes apmeklējums un muzeja pastāvīgās ekspozīcija skolēniem pieejama valsts apmaksātas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.
 
Uzaugot ar vecvectēva šūpuļdziesmu “Pulkstens deviņus jau zvana”, ko vecmāmiņa, pat neskaidrojot, kas ir autors, dziedāja pirms gulēt iešanas, Matīsam Žilinskim klavierspēle bijusi pašsaprotama.
 
Par bebriem
 
Mūžīgā diskusija par bebriem… Šobrīd, tuvojoties pavasarim, viens no skaistākajiem medību veidiem, kad, dienām kļūstot garākām, laikam siltākam, parādās pavasara skaņas un smaržas. Bet!
 
Par vides jautājumiem
 
VVD konstatējis, ka divās vietās Rīgā – Bukultos, Jaunciema gatvē 19d, un Juglā, Pakalnieša ielā 11, izgāzti vairāki iepakojumi ar minerālmēsliem un citiem iepakojumiem, kas satur nezināmas ķīmiskas vielas un to atlikumus.
 
Par šo un to
 
Briškens atzina, ka Grigulis nav vainojams pie 10 gadus ilgušajām problēmām uzņēmumā un ar savu atkāpšanos viņš faktiski uzņemas atbildību. 

https://www.delfi.lv/898102/versijas/56384696/sanita-upleja-jegermane-es-atkapjos-principu-del
Vienlaikus no manas puses nebūtu godprātīgi izlikties, ka šis ir vienīgais iemesls, kādēļ esmu pieņēmusi lēmumu par amata atstāšanu. Nav noslēpums un esmu jau agrāk publiski paudusi, ka man ir atšķirīgs viedoklisi gan SEPLP iekšienē, gan arī no sabiedrisko mediju valdēm par krievu valodas klātbūtnes samērīgumu sabiedriskajos medijos un par Nacionālajā drošības koncepcijā paredzēto risinājumu.
 
Pieaugot iedzīvotāju skaitam pasaulē, pakāpeniski sāk pietrūkt lauksaimniecībai noderīgas zemes, lai saražotu dzīvnieku izcelsmes proteīnu – olbaltumvielas. Ilgtspējas un veselības apsvērumu dēļ daudzi patērētāji dod priekšroku augu izcelsmes pārtikas produktiem un pieaug pieprasījums pēc alternatīvām olbaltumvielām. 
 
Jelgavas novada domes deputāti 28. februāra domes sēdē nolēmuši iesniegt priekšlikumus grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likumā. Priekšlikumi paredz neapvienot Jelgavas novada pašvaldību ar Jelgavas valstspilsētas administratīvo teritoriju, kā arī no Jelgavas novada atdalīt bijušā Ozolnieku novada teritoriju.
 
Daudz tiek runāts par mežu un koku nepieciešamību ekosistēmu veselībai, bet pagaidām ļoti reti Latvijā pieminam dabas, cilvēku un kultūras fundamentālo sasaisti. Tāpēc šoreiz es gribētu palūkoties uz cilvēku un dabas attiecībām tieši no filozofijas, īpaši fenomenoloģijas, puses.
 
Aktuālais karikatūrās
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*