17.-23. februāris

23.02.2024 |  LMSP
Par gaidāmajiem meža nozares protestiem
 
Nozare saskaras ar netaisnīgu attieksmi gan Latvijas, gan Eiropas līmenī. Viens no sāpīgākajiem jautājumiem ir par kompensācijām mežu īpašniekiem, kuru meža zemes tiek nodotas dabas aizsardzībai.
 
Pievēršot uzmanību ilgstoši ignorētajām problēmām, kas skar Latvijas mežu īpašniekus un visus meža nozarē strādājošos, meža nozare 5. martā rīkos protesta akciju pie Ministru kabineta. Nozare gan Latvijā, gan Eiropā saskaras ar netaisnīgu attieksmi. Viens no sāpīgākajiem jautājumiem ir kompensācijas mežu īpašniekiem, kuru meža zemes tiek nodotas dabas aizsardzībai.
 
Toties dažādos plānos lēmēji ir gatavi kaut tūdaļ lemt par ierobežojumiem, kurus kāds izdomājis šeit – Latvijā – un kuru rezultātā visa sabiedrība – tātad mūsu valsts – ik gadu zaudēs līdz pat 2 miljardiem eiro. Vai valsti vajag pārvērst par savdabīgu rezervātu, kurā liegts vairāk nekā ļauts?
 
Protesta mērķis ir vērst uzmanību uz ilgstoši ignorētajām problēmām, kas skar Latvijas mežu īpašniekus un meža nozarē strādājošos.
 
Vērts zināt! Par svarīgiem notikumiem
 
Akcija “Ziedu ceļos” no 1. februāra līdz 30. oktobrim
 
Pārgājiens no bākas līdz bākai 24. februārī
 
No 26. februāra līdz 1. martam norisināsies Vidzemē plašākais notikums inovācijas jomā Vidzemes inovāciju nedēļa 2024, kam šogad dota virstēma Dažādība.
 
23. martā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicina ekonomikas, vadībzinātņu un sociālo zinātņu absolventus satikties Jelgavā un kopīgi svinēt fakultātes 55 gadu jubileju.
 
18.-19. aprīlī Daugavpils Universitātes 66. starptautiskā zinātniskā konference
 
Saeima, lai ievērotu un nodrošinātu Latvijas sabiedrības drošību, labklājību un citu personu tiesību (tostarp, tiesību uz īpašumu) aizsardzību, steidzami pieņēma Zemkopības ministrijas sadarbībā ar citām institūcijām izstrādātos grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā, nosakot: turpmāk ir aizliegta lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana (importēšana) Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī Krievijas vai Baltkrievijas izcelsmes lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana (importēšana) Latvijā no citām trešajām valstīm.
 
Pašreizējā ES lauksaimniecības politika ir sarežģīta, turklāt rada neziņu par nākotni un stabilitāti nozarē, kas apgrūtina lauksaimnieku pamatnodarbošanos un saimnieciskās darbības plānošanu. Viens ir skaidrs – ir jāvienkāršo Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskais plāns un jāizskauž tā pašreizējā variantā esošās nevajadzīgās birokrātiskās prasības zemniekiem. 
 
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi, aicinot pašvaldības pieteikties Eiropas Savienības fondu finansējumam uzņēmējdarbības publiskās infrastruktūras attīstīšanai pilsētu funkcionālajās teritorijās.
 
Finansiālo atbalstu varēs saņemt par augļu, ogulāju, dārzeņu un zālāju platībām, kuras nebija iespējams apdrošināt, un graudaugu, pākšaugu un eļļas augu platībām, kuras nebija apdrošinātas un kur vētrā cieta vismaz 90% no deklarētās platības.
 
Par nozares lietām
 
Nominācijas komisija AS “Latvijas valsts meži” (LVM) padomei iesniegusi priekšlikumu ar astoņiem kandidātiem valdes locekļu amatiem, informēja Zemkopības ministrijā. Uz katru valdes locekļa amatu vietu izraudzīti divi atbilstošākie kandidāti. LVM padomei būs jālemj par četru valdes locekļu iecelšanu amatā.
 
Krustpils pagasta kokapstrādes uzņēmums SIA Amberbirch līdz 2025. gadam plāno ieguldīt 40 miljonus eiro finiera ražošanas jaudu dubultošanā, informēja uzņēmumā.
 
Lielākais koka logu ražotājs Latvijā Arbo Windows ir iegādājies vadošo koka logu ražošanas uzņēmumu Lietuvā Arlanga Wood. Apvienotais uzņēmums kļūst par lielāko koka logu un durvju ražotni Baltijas valstīs, kas nodrošinās plašāku augstas kvalitātes koka logu un durvju klāstu klientiem Ziemeļvalstīs un Rietumeiropā.
 
Dienvidlatgales reģiona Viesītes iecirknī ekspluatācijā nodots jauns meža autoceļš “Kūdreņu ceļš”. Zemās augsnes nestspējas dēļ 1,7 km garā autoceļa būvniecībā izmantots īpašs risinājums – baļķu klātne.

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/448034-uznemejs-aldis-sturiska-mes-zinam-kadel-latvija-aug-kvalitativi-koki...no Amerikas uzradās kartona fabrikas īpašnieks. Viņam piederēja papīra fabrikas Rankā, Juglā un Apē. Protams, pats īpašnieks sen jau kā miris, bet pieteicās viņa mantinieks – brāļa dēls. Es tolaik vēl mācījos Tehniskās universitātes pēdējā kursā un rakstīju savu diplomprojekta darbu.

Ikvienam, kuram pieder lielāki vai mazāki neapsaimniekoti zemes gabali, ir iespēja tos izmantot lietderīgi. 
 
Gaidām rezultātus
 
Konkurss Eiropas Gada koks citās Eiropas valstīs notiek no 2002. gada, bet Latvija tajā piedalās trešo reizi. Tā ir tāda kā koku Eirovīzija – skaidroja konkursa Eiropas Gada koks Latvijā pārstāve Ilze Ozola. Vispirms koki tiek pieteikti Latvijas konkursam. Piedalīties konkursā var ne tikai dižkoki, galvenais – ir jābūt stāstam, kas konkrēto koku padara īpašu.
 
Dažādi par ekonomiku
 
Lai gan ļoti daudzu Vecrīgas namu pirmo stāvu komercplatības ir tukšas, tiek iznomātas vai pat izskatās vienkārši pamestas, situācija nav tik dramatiska, lai Vecrīgu sāktu uzskatīt par “spoku pilsētu”. 
 
nav bijis viegli iznest zīmolu plašajā pasaulē, jo Latvija vispirmām kārtām pati par sevi nav plaši pazīstama, turklāt nav arī pazīstama kādā konkrētā jomā, piemēram, dizainā, vai kādu specifisku preču ražošanā.
 
Par (daudziem) amatiem 
 
Iepriekš J. Lapiņš ieņēmis valdes locekļa amatu AS Latvijas valsts meži, pirms tam VSIA Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, kā arī SIA LDZ infrastruktūra, atbildot par būvniecības projektu realizāciju, IT sistēmu izstrādi un ES struktūrfondu līdzekļu piesaisti, kā arī citiem administratīviem jautājumiem.
 
Par vides jautājumiem
 
Ar mērķi kopīgi sagatavot zinošus un kompetentus vides speciālistus, Valsts vides dienests, 20. februārī, noslēdza sadarbības līgumu ar Daugavpils Universitāti. Sadarbības galvenais uzdevums ir nodrošināt topošajiem vides zinātņu speciālistiem viegli pieejamu vides ekspertu iesaisti izglītības procesā, kā arī iespēju studiju ietvaros praktizēt izvēlēto profesiju.
 
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šogad dabas liegumā “Ziemupe” uzsāks invazīvās sugas krokainās rozes Rosa rugosa ierobežošanas darbus 10 hektāru kopplatībā, izmantojot trīs videi draudzīgas metodes.
 
Rudenī pieeja meža teritorijai un Volhovas dīķim bija bloķēta ar betona atlūzām, pie kokiem bija plāksnītes ar norādi par privātīpašumu, lai gan šis mežs ir Liepājas pašvaldībai piekrītoša teritorija.
 
Pavasaris Zemgalē
 
Hidroloģe Līga Klints atzīst, ka Lielupē un tās daudzajās kreisā krasta pietekās pavasara pali, kas sākās ar sniega kušanu, šonedēļ jau mazinās. Taču labā krasta pietekās Iecavā un Misā ūdens līmeņa kāpšana vēl varētu turpināties. Šīs upes ūdeņus ņem no Sēlijas, kur ziema nav beigusies.
 
Pagājušajā gadā Mežotnes pils kompleksa apsaimniekošana un uzturēšana VNĪ izmaksājusi 45 830 eiro, savukārt komunālie maksājumi 32 800 eiro.
 
Aktuālais karikatūrās
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*