15.-21. jūnijs

21.06.2024 |  LMSP
Vērts zināt! Par gaidāmajiem notikumiem
 
Līdz 11. jūlija pl. 10.00 iespējams pieteikties atklātam konkursam “Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošana 2024. un 2025. gadā”
 
Līdz 26. jūlijam iespējams pieteikties atklātam konkursam “Meža atjaunošanas, kopšanas un aizsardzības pakalpojumu sniegšana 2025.-2027. gadā”
 
 
Iespēja un aicinājums piedalīties LBTU pētījumā par pārtikas izšķērdēšanu
 
 
No 29. jūnija Baložu kūdras bānīša ekskursiju grafiks šai vasarai, gan sīkāka informācija.
https://www.kudrasbanitis.lv/lv/ekskursijas
 
31. augustā, 21. septembrī un 12. oktobrī pārgājieni Krustkalnu dabas rezervātā
 
No 18. maija izstāde “No bērza sēklas līdz betulīnam” Farmācijas muzejā
 
No 21. maija kampaņa “Natura 2000 – Latvijas dabas dižvietas
 
2025. gada 27.-29. marts, 12. Baltijas Terioloģijas konference “Baltic mammals in the turbulence of anthropogenic tensions”
 
Par nozares jautājumiem
 
Atbilstoši militārā poligona “Sēlija” attīstības plānam valstij piederošajās teritorijās AS “Latvijas valsts meži” sākusi veikt pirmos atmežošanas darbus 450 hektāru platībā. Līdz 2025. gadam plānots noslēgt jaunā militārā poligona izveides projekta pirmo kārtu.
 
14. jūnijā Kuldīgā atklāta jauna finieru ražotne “Kuldīgas fabrika”, kas aprīkota ar pasaules mērogā unikālu tehnoloģiju, dodot iespēju no katra bērza apaļkoka iegūt maksimālo iespējamo finiera iznākumu. Ražošanas ēkā, iekārtās, tehnoloģijās un teritorijas labiekārtošanā investēti ap 16 miljoniem eiro.
 
Lizumā, Gulbenes novadā atklāta šobrīd lielākā saules elektrostacija uzņēmuma pašpatēriņam, ko attīstījis kokapstrādes uzņēmums “AVOTI’’ un vietējā uzņēmumu grupa “AJ Power”.
 
Eiropas koksnes plātņu ražotāju federācijas kopsapulcē tiks diskutēts par Ziemeļaustrumeiropas reģiona lomu saplākšņa ražošanā.
 
20. jūnijā augstākās izglītības diplomus ieguva Latvijas Bioinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultātes 136 absolventi, no kuriem 111 absolvēja pamatstudiju un 25 maģistra studiju programmas.
 
Par oficiālo
 
2024. gada 17. jūnijā Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības Vides ministru padomes sanāksme, kurā tika apstiprināts regulas priekšlikums par dabas atjaunošanu, kā arī apstiprināti Padomes secinājumi par 8. vides rīcības programmas vidusposma izvērtējumu un Padomes vispārējā pieeja par grozījumiem Atkritumu pamatdirektīvā.
 
Latvija atbalsta plānotās direktīvas mērķi – ieviest skaidrus noteikumus, kas nodrošinātu patērētāju aizsardzību no zaļmaldināšanas, to tiesību stiprināšanu, kā arī ilgtspējīga patēriņa un zaļās aprites ekonomikas veicināšanu Eiropas Savienībā. Taču vienlaikus Latvijas uzskata, ka direktīvā piedāvātais risinājums uzliks pārāk lielu administratīvo slogu gan uzņēmumiem, it īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un mikrouzņēmumiem, gan uzraugošām iestādēm.
 
18. jūnijā Ministru kabineta sēdē apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas grozījumus likumā “Par zemes dzīlēm”, tādējādi pilnveidojot zemes dzīļu pārvaldības sistēmu, stimulējot zemes dzīļu ilgtspējīgu un efektīvu izmantošanu un kontroli. 
 
Padomes sēdē ir iecerēts vienoties par svarīgākajām nostādnēm ES lauksaimniecības nozares darbībai nākošajā ES plānošanas periodā 2028.-2034. gadā, kaut arī daudzos jautājumos dalībvalstu starpā joprojām nav vienprātības.
 
Šogad konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā” kopumā saņemti 43 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits – 32 – pretendē uz uzvaru nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2024”.
 
Par Gada koku – Kaņepju ozolu
 
 
Par ekonomiku
 
Zīmola nomaiņa notiks pakāpeniski, jo farmācijas nozare ir stingri regulēta un tiks veiktas izmaiņas arī visu medikamentu reģistrācijas apliecībās, kas aizņem laiku procedūru dēļ uzraugošajās institūcijās.
 
Eiropas Komisija attiecībā uz Latviju nav konstatējusi pārmērīgu budžeta deficītu un makroekonomisko nesabalansētību.
 
19. jūnijā svinīgi atklāta Golden Field Factory LV proteīna ražotne, kas atrodas Karostas Industriālā parkā. Līdz ar Golden Field Factory LV ražotnes izveidi, Liepājā ir atgriezusies lauksaimniecības produktu pārstrāde un ienākušas pirmās Apvienoto Arābu emirātu un ASV investīcijas.
 
Uzmanīgi uz ceļiem, pa ceļiem un izvēloties ceļus!
 
Plānojot brīvdienu braucienus, autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem ceļu remontdarbu posmos. Savukārt Pierīgā jau no dienas vidus satiksme var būt palēnināta.
Atsevišķos būvdarbu posmos, svētku brīvdienu laikā ir samazināts pagaidu luksoforu skaits, tomēr lielākoties tie saglabāsies un pie intensīvas satiksmes būs jārēķinās ar ilgāku ceļā pavadīto laiku. Aicinām ievērot ceļu satiksme noteikumu būvdarbu posmos un nebraukt pie sarkanā luksofora signāla!
 
Tukuma novada Pūres pagastā sākta tilta pār Abavu pārbūve uz vietējā autoceļa Dziļkalni–Pūre (V1464). Abpus tiltam kilometra garumā arī pārbūvēs autoceļa V1464 posmu. Būvdarbi ilgs līdz nākamā gada pavasarim.
1978. gadā uzbūvēto tiltu nojauks un uzbūvēs jaunu dzelzsbetona tiltu. Demontāžas darbi jau ir sākti, satiksme pār veco tiltu ir slēgta
 
...pārbūvēs posmus no Zemītes līdz Saldus novada robežai, kā arī tiltu pār Vēdzeles upi. Būvdarbi, ko vietējie gaidījuši 45 gadus, ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām.
 
Par vides jautājumiem
 
Pagājuši 20 gadi, kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā un pievienojās Natura 2000 aizsargājamo teritoriju tīklam. Kā Latvijai pa šiem gadiem gājis, kā izskatāmies uz kopējās Natura 2000 kartes un kas vēl paveicams.
 
Pēc Pārvaldes rīcībā esošās informācijas iemesli tam ir vairāki, bet kā galvenos var minēt lauksaimnieku mēģinājumus vispirms izmantot citas gājputnu atbaidīšanas metodes, kā arī faktu, ka šaujamieroču izmantošana ir atļauta medniekiem, bet ne visi lauksaimnieki ir vienlaikus arī mednieki.
 
Tekstila vācēji sola mantām dot otro dzīvi, kā arī ziedot tās labdarībai. Nosacījumi visur ir vienādi — apģērbam jābūt tīram un nebojātam. Tomēr tas ir tikai laika jautājums, kad šīs drēbes un kurpes atkal nokļūst tirdzniecības ķēdē. 

Par pilsētvidi

Rīgas centrā ir vairāki tūkstoši ēku, kuru stāvoklis kļūst arvien sliktāks. Lai tās uzturētu tādā pašā stāvoklī, kā pašlaik, katru gadu būtu jāiegulda pusmiljards eiro.
 
Jelgavā izskatīts iedzīvotāju iesniegums ar prasību apturēt detālplānojuma izstrādi pļavai pretī Jelgavas pilij. Iesniegumu parakstījuši vairāk nekā 300 jelgavnieki, un neliels protests jau šonedēļ aizvadīts, iedzīvotāji protestē pret zemes īpašnieka ieceri būvēt tur tirdzniecības centru.
 
Par alu
 
Bezalkoholisko alu piedāvā gan mazās amata alus darītavas, gan lielražotāji. Pēdējo četru gadu laikā šī segmenta sortiments ir tikai pieaudzis un pircējiem izvēles iespējas palielinās. Vēl viena svarīga tendence – pieaug arī pieprasījums pēc kvasa.
 
...kopš 2016.gada Latvijā izdzer vairāk importētā alus nekā vietējā, kas ir pilnīgi pretēji mazo darītāju interesēm un valstij kopumā.
 
Aktuālais karikatūrās
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*