“Ukrainas mežu” pārstāvji iepazīst “Latvijas valsts mežu” pieredzi

20.07.2023 |  Latvijas valsts meži

No 16. līdz 20. jūlijam Latvijā viesojās Ukrainas valsts mežu apsaimniekošanas uzņēmuma “Ukrainas Meži” (ДП “Ліси України”) pārstāvji no Volīnijas apgabala, lai iepazītu meža nozari Latvijā un smeltos pieredzi sava uzņēmuma darbības pilnveidošanai. Vizītes laikā “Ukrainas Meži” delegācija apmeklēja arī a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) Mazsilu kokaudzētavu, Rendas čiekurkalti un koksnes šķeldas noliktavu Kuldīgā.

Pašlaik Ukrainā arvien rit pirms C19 pandēmijas iesāktā meža nozares reforma – no daudziem maziem meža apsaimniekošanas uzņēmumiem izveidots viens liels valsts uzņēmums – “Ukrainas Meži”. Tāpēc 17. jūlijā “Ukrainas Meži” pārstāvji tikās arī ar LVM valdes un padomes pārstāvjiem, lai iepazītos ar uzņēmuma galvenajiem darbības virzieniem un ekonomiskajiem rādītājiem.

“”Latvijas valsts mežiem” ir jau vairāk nekā 15 gadus ilga sadarbības pieredze ar Ukrainas valsts mežu apsaimniekotājiem. Esam organizējuši izglītojošus mācību braucienus, skaidrojuši meža reformu pieredzi Latvijā un arī dalījušies dažādos ieteikumos, lai sekmētu Ukrainas valsts mežu apsaimniekošanas uzņēmuma izveidi un tā pilnveidošanu. Es vēlētos izteikt visdziļāko cieņu Ukrainas kolēģiem par to, ka pat kara apstākļos viņi plāno investīcijas jaunu kokaudzētavu izveidē, lai atjaunotu kara laikā postītos mežus un no jauna iestādītu 1 miljonu hektāru meža,” norāda LVM valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš. 

Ukrainā pirmie pozitīvie nozares reformas rezultāti redzami jau šobrīd. 2023. gada pirmajā ceturksnī, neraugoties uz karu un tā ietekmi, valsts uzņēmuma “Ukrainas Meži” peļņa bija 800 miljoni Ukrainas grivnu (UAH), kas ir gandrīz 19 milj. eiro (EUR). Savukārt pirms Krievijas pilna apmēra iebrukuma,  2019.-2020. gadā, tā bija 150 miljoni UAH, kas ir aptuveni 3,5 milj. EUR gadā – tā intervijā “Business Telegraph” šī gada pavasarī pauda Jurijs Bolohovecs, “Ukrainas Meži” ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs.

Tiekoties ar LVM pārstāvjiem, Ukrainas kolēģi arī dalījās savā pieredzē, stāstot, cik sarežģīti ir organizēt mežsaimniecību kara apstākļos. Valsts mežu apsaimniekotājam jānodrošina koksne un tās piegāde armijas vajadzībām, vienlaikus koksnes piegādes nav iespējams veikt teritorijās 20 km attālumā no frontes līnijas, kā arī okupētajās valsts teritorijās.

Četru dienu vizītes laikā Ukrainas pārstāvji apmeklēja “Latvijas Finiera” kokaudzētavu “Zābaki”, tikās ar Latvijas Mežu sertifikācijas padomes, Zemkopības ministrijas un Valsts Meža dienesta pārstāvjiem, Latvijas Mežu īpašnieku biedrības un VMF Latvija vadību, kā arī iepazina koksnes uzmērīšanas metodiku SIA “Koksnes plūsmas datu centrs”.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*