“Stora Enso” pārdos koka izstrādājumu ražotni (DIY) Nīderlandē

10.07.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Uzņēmums Stora Enso plāno pārdot savu koka izstrādājumu ražotni Amsterdamā, Nīderlandē, uzņēmumam Megahout, ko finansē privātā kapitāla uzņēmums Quadrum Capital. Plānots, ka darījums tiks pabeigts 2023. gada 3. ceturksnī, ja tiks saņemts regulatora apstiprinājums un tiks veiktas konsultācijas ar darbinieku pārstāvjiem.

Paredzētā Stora Enso Timber DIY Products B.V. nodalīšana atbilst Stora Enso ilgtermiņa stratēģijai koncentrēties uz integrētu koka izstrādājumu ražošanas rūpnīcu attīstību. Amsterdamas kokmateriālu ēvelēšanas ražotne ir neliela neintegrēta struktūrvienība ar ierobežotām ieguldījumu un izaugsmes iespējām, un tādēļ tā tiek uzskatīta par Stora Enso ar pamatdarbību nesaistītu aktīvu.

“Mēs esam ļoti gandarīti, ka esam atraduši labu mājvietu mūsu Amsterdamas ražotnei. Megahout ir labākā pozīcijā, lai pievērstu rūpnīcai pienācīgu uzmanību un nodrošinātu tās ilgtermiņa attīstību,” saka Larss Felkels (Lars Völkel), Stora Enso koksnes produktu nodaļas viceprezidents.

Paredzētā pārdošana samazinās Stora Enso dēļu ēvelēšanas jaudu par 80 000 m³ (kopējā grupas ēvelēšanas jauda: 2 495 000 m³ 2022. gadā). Amsterdamas ražotnē ir nodarbināti aptuveni 60 darbinieki, kuru līgumi tiks nodoti plānotā darījuma ietvaros. Paredzētās pārdošanas ietekme uz Stora Enso pārdošanas apjomiem, darbības EBIT un neto parādiem būs nebūtiska.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*