“Stora Enso” palielina koksnes iegādes apjomu Somijā, lai aizstātu mežrūpniecības darījumus Krievijā

18.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Stora Enso aizstāj no Krievijas importēto koksni ar vietējo koksni un paplašina koksnes iepirkumus Somijas rietumos. Satakuntas pilsētā ir atvērti divi biroji, vispirms Kankaanpē, un tagad oficiāli atklāts arī Euras birojs.

Meža eksperti Euras birojā apkalpo meža īpašniekus koksnes pārdošanas un citos mežsaimniecības jautājumos Euras, Raumas, Piharantas, Eurajoki, Sakilas, Kokemāki, Harjavallas, Luvijas, Kullas, Ulvilas un Nakilas reģionos. Tālāk uzņēmums turpinās darbu Dienvidu un Centrālajā Ostrobotnijā. Mērķis ir vēl vairāk nostiprināt klātbūtni šajā reģionā un atvērt 2-3 jaunus birojus. Par jauno biroju atrašanās vietām tiks lemts vēlāk.

Pēc Satakuntas biroja atvēršanas Stora Enso Somijas kokmateriālu iepirkumu uzņēmumam ir vairāk nekā 80 biroju visā valstī.

Aprīļa beigās Stora paziņoja, ka tā ir noslēgusi vienošanos par divu savu kokzāģētavu un to mežistrādes uzņēmumu Krievijā pārdošanu vietējai vadībai, tādējādi uzņēmums piedzīvoja zaudējumus 130 miljonu euro apmērā. Stora Enso 2022.gada 2. martā paziņoja, ka pārtrauks ražošanu un realizāciju Krievijā, nosodot tās iebrukumu Ukrainā.

Pirms Krievijas sāktā kara pret Ukrainu Stora Enso Krievijā nodarbināja aptuveni 1100 cilvēku, un tās realizācija Krievijā veidoja aptuveni 3% no grupas kopējās pārdošanas apjoma. 

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*