“Stark Group” ienāk Apvienotās Karalistes tirgū, iegādājoties vairāk nekā 600 “Saint-Gobain” filiāļu

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Dānijas uzņēmums Stark Group A/S ir parakstījis līgumu par Saint-Gobain Building Distribution Ltd. iegādi, kas Apvienotajā Karalistē pārvalda vairāk nekā 600 filiāļu un izplatīšanas centru.

Darījums ietver dažus no Apvienotajā Karalistē vadošajiem zīmoliem celtniecības materiālu mazumtirdzniecībā un izplatīšanā profesionāliem amatniekiem. To vidū ir celtnieku tirgotājs Jewson, spēcīgi vietējie zīmoli, piemēram, Gibbs & Dandy un JP Corry Ziemeļīrijā, specializētie zīmoli Jewson Civils Frazer un Minster, kā arī International Timber.

Paredzams, ka 2022. gadā iegādātais uzņēmums nodrošinās neto apgrozījumu aptuveni 2,3 miljardu GBP (2,7 miljardu eiro) apmērā, tādējādi Stark Group kopējais pro forma gada neto apgrozījums sasniegs aptuveni 9 miljardus eiro.

Kopš 2019. gada, kad grupa iegādājās Saint-Gobain Vācijas izplatīšanas uzņēmumu, Stark Group ir dubultojusi neto pārdošanas apjomus, pateicoties organiskajai izaugsmei un iegādei. Tolaik gandrīz divkāršojās arī uzņēmuma lielums – no 2,3 miljardiem eiro līdz 4,1 miljardam eiro.

Saint-Gobain Building Distribution Ltd. iegādes pamatā ir uzņēmuma vērtība 740 miljonu sterliņu mārciņu (850 miljonu eiro) apmērā, un tā ir līdz šim lielākā Stark Group šāda veida uzņēmumu iegāde.

Pārdevējs, Compagnie de Saint-Gobain SA, ir viens no pasaulē vadošajiem materiālu un pakalpojumu ražotājiem renovācijas, vieglo būvju un būvniecības un rūpniecības dekarbonizācijas jomā. Uzņēmumam ir izplatīšana tikai atsevišķos tirgos. Stark Group pamatdarbība ir lielo celtniecības materiālu mazumtirdzniecība un izplatīšana. Paredzams, ka darījums tiks pabeigts 2023. gada pavasarī.

Stark Group ir vadošais Ziemeļeiropas būvniecības nozares, t.s., “lielo” celtniecības materiālu izplatītājs starp uzņēmumiem, kas stratēģiski koncentrējas uz profesionālu amatnieku apkalpošanu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*