“Södra” kokzāģētavu segmenta peļņa 2023. gada 1. ceturksnī samazinās līdz minimumam

08.05.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Zviedrijas mežsaimniecības grupas Södra pirmā gada rezultāti pasliktinājās. Salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn darbības peļņa samazinājās gandrīz uz pusi – līdz 1,1 miljardam Zviedrijas kronu (nedaudz mazāk nekā 103 miljoniem eiro). Apgrozījums saruka par pāris procentiem – līdz 8 miljardiem Zviedrijas kronu.

Rezultātu pasliktināšanās ir saistīta ar izmaiņām Södra galveno produktu tirgū, norāda uzņēmumā.

Rezultāti pasliktinājās visās grupas darbības jomās. Södra kokzāģētavu segmentā (Södra Wood), ko ietekmēja gan cenu pazemināšanās, gan pieprasījuma samazināšanās, pat tika sasniegti “sarkanie” rādītāji. Södra Skog, kas atbild par koksnes iepirkumu, rezultāts arī bija negatīvs izmaksu pieauguma dēļ. Masveida ražošanā (Södra Cell) darbības peļņa samazinājās, taču joprojām bija krietni virs 1,2 miljardiem Zviedrijas kronu. Samazinājums skaidrojams ar piegāžu apjoma samazināšanos un izejvielu izmaksu pieaugumu.

“Šobrīd tirgū ir vairāki izaicinājumi, un šajā kontekstā mēs uzrādījām stabilu rezultātu,” paziņojumā presei vērtē uzņēmuma izpilddirektore Lotta Līra (Lotta Lyrå). Viņa prognozē sarežģītu gadu: īstermiņā palielināsies nenoteiktība, no otras puses, tiek uzskatīts, ka pieprasījums pēc meža produktiem būs pietiekams.

Tiek veikti arī ieguldījumi jaunos uzņēmumos. Martā Vērē, Zviedrijas rietumu piekrastē, tika atklāta jauna CLT plātņu ražošanas rūpnīca, un ir nolemts arī izpētīt jaunas kokzāģētavas būvniecību Kindā, Zviedrijas dienvidos.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*