“Skeena” zāģētavas Kanādā uz laiku pārtrauc apaļkoku iepirkšanu

12.01.2023 |  globalwoodmarketsinfo.com

Skeena Sawmills (uzņēmums Skeena ir līderis Kanādas Klusā okeāna piekrastes hemlok zāģmateriālu (šī koksne ir izturīga gan pret deformēšanos, gan savērpšanos, tāpēc to galvenokārt izmanto līstēm un apdarei) ražošanā) no 6. janvāra uz trim nedēļām pārtrauca apaļkoku pieņemšanu savā Terrace kokzāģētavā, atsaucoties uz augstajām mežizstrādes izmaksām un citiem faktoriem, kas ietekmē tās darbību. Taču pati kokzāģētava turpinās ražot zāģmateriālus, līdz mēneša beigām samazinot apaļkoku noliktavā esošo krājumu apjomu. Turpināsies koksnes šķeldošanas darbi.

“Pašreizējā ekonomiskā vide, kas joprojām ir saistīta ar augstām izmaksām, turpina izdarīt spiedienu uz mūsu darbības rentabilitāti,” 6. janvāra paziņojumā sacīja Skeena Sawmills izpilddirektors Gregs DeMille.

Skeena nav pasargāta no tā paša spiediena, ko izjūt pārējā nozare, tostarp augstām darbības izmaksām, ierobežotu drošas šķiedras pieejamību un pielāgošanos valdības politikas spiedienam attiecībā uz atļaujām un piekļuvi izejmateriālam.”

Baļķu pieņemšanas iespējas tiks izvērtētas mēneša beigās, un tas būs atkarīgs no ekonomisko apstākļu uzlabošanās, teikts paziņojumā.

Kamēr kokzāģētava turpina darboties, tās blakus esošā Skeena bioenerģijas granulu ražotne uz laiku ir slēgta.

“Decembra beigās mēs nolēmām ierobežot darbību granulu rūpnīcā uz vienu līdz diviem nākamajiem mēnešiem. Tas lielā mērā ir saistīts ar svaigu izejvielu pieejamību no kokzāģētavas, jo samazinājās ražošanas apjomi,” informēja Gregs DeMille.

Skeena Sawmills nodarbina 150 cilvēkus, neskaitot darbuzņēmējus un piegādātājus.

Šonedēļ pārtrauktās apaļkoku piegādes seko ražošanas samazinājumam novembrī, kā rezultātā kokzāģētavas darbinieki strādāja par 50 procentiem īsāku darba laiku. Arī Ziemassvētku laikā kokzāģētava bija slēgta vēl vienu nedēļu.

Baļķu piegāžu apturēšana sekoja arī apgalvojumiem, ka Skeena Sawmills ir kavējusies norēķināties ar saviem piegādātājiem. Izpilddirektors G. DeMille atteicās sniegt komentārus, tā vietā atsaucoties uz uzņēmuma 6. janvāra paziņojumu, kurā izklāstīta pašreizējā ekonomiskā situācija kokrūpniecības nozarē.

Pirms nedēļas kokzāģētavu nozares gigants Canfor paziņoja, ka pagarina decembrī izsludinātos trīs nedēļu pārtraukumus vēl par divām nedēļām četrās no savām kokzāģētavām Britu Kolumbijā, tostarp Hjūstonā un Vanderhoofā. Tāpat kā Skeena Sawmills, arī Canfor kā iemeslus minēja tirgus apstākļus un augstas mežizstrādes izmaksas

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*