“Pfeifer” iegādājas Somijas kokapstrādes uzņēmumu “Pölkky”

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Austrijas uzņēmums Pfeifer Holding GmbH ir parakstījis līgumu par Somijas kokapstrādes uzņēmuma Pölkky Oy iegādi. Pölkky zīmols, vadība un darbība paliks neskarti.

Pölkky ir lielākais privātīpašumā esošais kokapstrādes uzņēmums Somijas ziemeļos, kas nodarbina 420 darbiniekus un kura gada apgrozījums nesen sasniedza 200 miljonus eiro. Pēc Pölkky integrācijas Pfeifer Group uzņēmums plāno turpināt īstenot savu investīciju programmu, kā plānots 2022.-2024. gadā. Pateicoties iegādei, Pfeifer grupas darbinieku skaits četrās valstīs pieaugs līdz aptuveni 2600. Prognozētais apgrozījums 2023. gadā pieaugs līdz 1,4 miljardiem eiro.

Uzņēmumam, kas iepriekš atradās Centrāleiropā, darījums nozīmē stratēģiski saskaņotu attīstību Ziemeļeiropas virzienā. Līdztekus ienākšanai pievilcīgā tirgū tas paver arī jaunus iepirkumu avotus, kas saistīti ar augstas kvalitātes koksni no tālajiem ziemeļiem. Tas ilgtermiņā nodrošinās grupas piegādes un piegādes iespējas.

Pölkky zīmols saglabās savu darbību arī pēc uzņēmuma integrācijas Pfeifer Group. Tāpat uzņēmuma vadība turpinās vadīt uzņēmumu ģenerāldirektora Petteri Virranniemi vadībā, savukārt uzraudzības padome tiks reorganizēta. Iegāde neietekmē Pölkky darbinieku skaitu, klientus un sadarbības līgumus. Faktiskā iegāde notiks pēc apvienošanās kontroles aptuveni 2023. gada janvārī.

Pölkky ir Ziemeļsomijas lielākais ģimenes kokapstrādes uzņēmums. Kokzāģētavas un pārstrādes rūpnīcas atrodas Kuusamo (galvenā mītne), Taivalkoski, Kajaani, Kitka un Oulu. Uzņēmums gadā saražo 700 000 m3 zāģmateriālu, un tā produktu klāstā ietilpst arī ēvelēti kokmateriāli, koksne, kas apstrādāta ar spiedienu, līmēta koksne, šķelda un zāģskaidas.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*