AS “Latvijas valsts meži” (LVM) jau 24 gadus īsteno valsts mežu ilgtspējīgu – ekonomiski izdevīgu, videi draudzīgu, sociāli atbildīgu – apsaimniekošanu un tam nepieciešamās infrastruktūras, pakalpojumu un zināšanu attīstību. Par uzņēmuma devumu Latvijas sabiedrībai stāsta “Latvijas valsts mežu” valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.
Atpūtas iespējas un ekonomiskais devums
Atpūta, vides vērtību saglabāšana un ekonomiskais labums – tā, raksturojot LVM devumu Latvijas sabiedrībai, apsaimniekojot valstij piederošos mežus, skaidro LVM valdes priekšsēdētājs Putniņš.
Pirmkārt, mežu pieejamības ziņā Latvija ir viena no visbrīvākajām valstīm Eiropas Savienībā. Ikviens cilvēks Latvijas valsts mežos var doties pastaigā, lasīt ogas un sēnes, skriet un sportot.
Brīva pieeja mežam 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā! LVM kopš uzņēmuma dibināšanas 1999. gadā ir izveidojusi un uztur vairāk nekā 300 bezmaksas tūrisma vietas – dabas takas, velotakas, skatu torņus un platformas, dažādus dabas un kultūrvēstures objektus, labiekārtotas atpūtas vietas ar galdiem, soliem un nojumēm gan mežā, gan pie ūdeņiem, tās visas apvienojot ar Latvijas valsts mežu zīmolu mammadaba, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem atpūtas zīmoliem Latvijā.
Informācija par valsts mežos izvietotajām bezmaksas un arī maksas atpūtas vietām ērti atrodama vietnē www.mammadaba.lv.
Otrkārt, LVM 25 gadu laikā ir dubultojusi to meža teritoriju apjomu, kurās galvenais mērķis ir bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un dažādu vides vērtību nodrošināšana.
(...)
Vai LVM nodarbosies ar tūrisma komercdarbību?
Izskanējušas ziņas, ka LVM sāks aktīvi nodarboties ar tūrisma komercdarbību, pārņemot daļai latviešu piederošos kempingus un viesu namus,– cik patiesas ir šīs baumas?
“Nē, tā nav tiesa. LVM neplāno attīstīt šāda veida komercdarbību, jo LVM mērķis nav būvēt kempingu biznesu vai komercobjektus. Gluži otrādi – esam izvērtējuši, kuri no vēsturiski īpašumā esošajiem objektiem dod pienesumu uzņēmuma darbībai un kuri – ne. Tie, kuri pienesumu nesniedz, no LVM puses tiek slēgti un tālāk objekts tiek izīrēts, lai ar komercdarbību var nodarboties privāts uzņēmējs.
LVM veido bezmaksas atpūtas vietas – dabas takas un citus objektus, kas rada iespēju privātajam biznesam, piemēram, piedāvāt ēdināšanas vai naktsmītņu pakalpojumus, lai cilvēki dotos dabā arī uz attālākām vietām Latvijā.”