“Egger” grupa: Pieprasījums ievērojami zemāks, perspektīvas neskaidras

28.12.2022 |  globalwoodmarketsinfo.com

Egger grupa noslēdza 2022./2023. finanšu gada pirmo pusgadu (pārskata datums 2022. gada 31. oktobris) ar 2,26 miljardu eiro konsolidēto apgrozījumu (+14,0% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu). Tomēr ļoti nepastāvīgie vispārējie apstākļi ir izaicinājums arī koksnes materiālu ražotājam: tas ir spiests konstatēt jūtamu pieprasījuma kritumu.

2022./23. finanšu gada pirmo pusi iezīmēja daudzas krīzes un neskaidrības gan ekonomikas, gan politikas jomā. Egger Group finanšu direktors Tomass Leisings (Thomas Leissing) teica: “Iepriekšējā gada ļoti labie rezultāti ir saistīti ar ārkārtīgi augsto pieprasījumu pēc C19 krīzes izraisītā konjunktūras efekta, un tādēļ tos var klasificēt kā ārkārtējus. Kopš 2022. gada pavasara šis pieprasījuma bums ir ievērojami samazinājies. Tajā pašā laikā gandrīz visos tirgos vērojams pieprasījuma samazinājums. Tajā pašā laikā mēs joprojām saskaramies ar daudzām neskaidrībām.”

Pieprasījums jūtami samazinājies

2022./23. gada pirmajā pusgadā Egger Group apgrozījums bija 2255,4 miljoni eiro (+14,0% salīdzinājumā ar 2021/22 gada pirmo pusgadu) un EBITDA 353,7 miljoni eiro (-26,1% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu). EBITDA marža ir 15,7%, akcionāru pašu kapitāla rādītājs ir augstā līmenī – 51,2%. Pārdošanas apjoma pieaugums galvenokārt ir saistīts ar krasu izejvielu, enerģijas un loģistikas izmaksu pieaugumu, kas izraisīja pārdošanas cenu pieaugumu. Daudzās nenoteiktās situācijas un krīzes un to ietekme uz enerģijas un izejvielu tirgiem, kā arī milzīgā inflācija un no tās izrietošais pirktspējas zudums ir izraisījuši ievērojamu pieprasījuma samazināšanos.

Peļņas samazinājums tika sadalīts pa visām struktūrvienībām, ņemot vērā to, ka arī iepriekšējā gada tajā pašā periodā visās jomās valdīja ārkārtīgi laba tirgus vide un peļņas maržu līmenis. Kritums visizteiktākais bija būvizstrādājumu sektorā, kas iepriekšējā gadā būvniecības uzplaukuma dēļ bija sasniegusi rekordaugstus rezultātus. Dekoratīvo izstrādājumu sektorā apjoma pieaugums tika sasniegts tikai jaunākajā rūpnīcā Leksingtonā, Kolumbijas štatā (ASV). Austrumeiropas rūpnīcās, kur Ukrainas krīzes ietekme bija jūtama vistiešāk, bija vērojams lielākais peļņas samazinājums. Ienākumi samazinājās arī grīdas segumu izstrādājumu sektorā, jo samazinājās pieprasījums, jo īpaši DIY (do-it-yourself (diy) home improvement retailing) sektorā.

Otrā pusgada perspektīvas ir neskaidras

Vispārējās ekonomiskās perspektīvas turpmākajos mēnešos joprojām ir saistītas ar nenoteiktību, un tās arī turpmāk būtiski ietekmēs problēmas enerģijas un izejvielu tirgos. Tas nozīmē, ka arī 2022./23. finanšu gada otrā pusgada peļņas prognozes ir rezervētas. Vidējā termiņā Egger sagaida, ka cenu līmenis saglabāsies augsts un pārdošanas apjomi būs stabili, bet pieprasījums galvenajos tirgos būs mērens. Ilgtermiņā Egger grupa turpinās izmantot savas modernās rūpnieciskās bāzes ražošanas priekšrocības. Ņemot vērā Egger ilgtspējīgu uzņēmējdarbības modeli un spēcīgo finansiālo bāzi, Egger ne tikai labi pārdzīvos pašreizējo ekonomikas lejupslīdi, bet pat izkļūs no tās spēcīgāks.

Egger ir viens no pasaules līderiem koksnes risinājumu jomā. Egger ražo plašu koksnes materiālu (skaidu plātnes, OSB un MDF plātnes), kā arī koksnes izstrādājumu klāstu.

Dalīties Facebook

Komentāri

*
*
*